Got Talent, The X Factor

„Britain’s Got Talent” i „The X Factor” niebawem znikną z anteny?

Logo programu Britain's Got Talent

Richard Holloway – producent takich brytyjskich programów jak „Britain’s Got Talent” i „The X Factor” – zapowiada, że era programów rozrywkowych, które bawiły widzów w poprzednich latach, powoli dobiega końca.

Logo programu Britain's Got Talent
Logo programu Britain’s Got Talent

Takie programy jak „The X Factor” i „Britain’s Got Talent” nadal emitowane są w Wielkiej Brytanii, ale ich oglądalność spada z roku na rok. Richard Holloway – producent obu projektów – zauważa, że ich koniec jest bliski, ale brytyjskie stacje nie będą pozbywać się ich z ramówki w ciągu jednego roku.

– Nic nie trwa wiecznie. Nawyki widzów ciągle się zmieniają, szczególnie na przestrzeni ostatnich lat, a my musimy to szanować. Media nadal obsesyjnie analizują oglądalność z dnia emisji, a nie doceniają jak wielką siłą są serwisy VOD. W przypadku „The X Factor” widownia spada z roku na rok i niewiele jesteśmy w stanie z tym zrobić. Nieco lepiej radzi sobie „Britain’s Got Talent”, którego format jest bardziej angażujący od „The X Factor”. Uważam, że czasem format potrzebuje odpoczynku, by później można było go przywrócić do ramówki – twierdzi Richard Holloway.

[Na ekranie]

Poprzedni artykułNastępny artykuł