Idol, Idol 2, Idol 3, Idol 4

„Zaburzenia metaboliczne w przebiegu cukrzycy” powodem śmierci Roberta Leszczyńskiego

Robert Leszczyński | fot. BE&W

Powodem śmierci dziennikarza muzycznego Roberta Leszczyńskiego były „zaburzenia metaboliczne w przebiegu cukrzycy” – podało Radio Zet.

Robert Leszczyński | fot. BE&W
Robert Leszczyński | fot. BE&W

Rozgłośnia powołała się na ostateczną opinię biegłych z sekcji zwłok Leszczyńskiego, którą dostała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota. Biegli nie stwierdzili obecności alkoholu lub narkotyków.

Robert Leszczyński w latach 1994-2002 lat był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, potem m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika „Laif”. Prowadził też autorski program „Mop Man” w telewizji Polsat. Od 2007 roku przez trzy lata kierował działem Kultura i styl w tygodniku „Wprost”. Szerszej publiczności znany był jako juror polskiej edycji programu rozrywkowego Polsatu „Idol”.

Angażował się również w politykę – m.in. w 2011 roku poparł Ruch Palikota, w 2014 roku chciał zostać europosłem. Pełnił także funkcję rzecznika Przystanku Woodstock.

Robert Leszczyński zmarł 1 kwietnia br. Miał 48 lat.

Pogrzeb byłego jurora „Idola” odbył się 10 kwietnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Na świeckiej ceremonii pojawili się m.in.: Elżbieta Zapendowska, Michał Witkowski, krytyk kulinarny Maciej Nowak, Szymon Hołownia oraz Janusz Palikot. Przybyli również uczestnicy „Idola”: Damiana Aleksander, Sławek Uniatowski oraz Bartek Szymoniak.

[Press]

Poprzedni artykułNastępny artykuł