Rolnik szuka żony 4, The Voice of Poland 8

Dyrektorzy TVP odsunięci od pracy za emisję show „The Voice of Poland 8” i „Rolnik szuka żony 4” w tym samym czasie antenowym

Logo programu The Voice

Wicedyrektor TVP2 Tomasz Mazur i wicedyrektor biura programowego TVP Marcin Stefaniak zostali odsunięci od tych funkcji, po tym jak w ostatnią niedzielę w TVP2 pokazano „The Voice of Poland 8” w porze emisji programu „Rolnik szuka żony 4” w TVP1.

W miniony weekend w TVP2 pokazano aż dwa premierowe odcinki programu „The Voice of Poland 8”. Wyemitowano je w sobotę i niedzielę o godz. 20:05, podczas gdy show standardowo emitowany jest jedynie w soboty. Powodem był brak emisji programu w minionym tygodniu, kiedy to TVP1 transmitowała festiwal w Opolu. W rezultacie niedzielna emisja „The Voice” nałożyła się w czasie na premierę nowego odcinka „Rolnika szuka żony 4” na antenie TVP1.

Decyzję w tej sprawie podjął wicedyrektor TVP2 Tomasz Mazur, a zaakceptował ją wicedyrektor biura koordynacji programowej Marcin Stefaniak. Na skutek błędnych decyzji obaj zostali odsunięci od dotychczasowych obowiązków. Prezes Telewizji Jacek Kurski potwierdził tę informację. – Telewizja tak jak każda korporacja jest profesjonalnie zarządzana, kiedy nagradza za sukcesy, a karze za błędy – stwierdził. – Decyzją prezesa zostałem odsunięty od pełnienia funkcji zarządczych w biurze koordynacji programowej – przyznaje Marcin Stefaniak, który pozostaje w biurze. – Prezes ma prawo do nagradzania i karania za złe decyzje. Pewne decyzje zostały podjęte bez uzgodnienia z nim. Rozumiem jego pretensje, ale prezes też zrozumiał ferwor działań, które temu towarzyszyły – mówi Stefaniak.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Mazur i Stefaniak nie skonsultowali z przełożonymi decyzji o pokazaniu „The Voice of Poland” w niedzielę. Zdaniem kierownictwa TVP dużo korzystniejsza byłaby emisja kolejnego odcinka w sobotę o godz. 22:00. Wtedy TVP2 osiągnęłaby jeszcze wyższe wyniki oglądalności w sobotę, a TVP – w niedzielę.

Według danych Nielsen Audience Measurement „Rolnik szuka żony 4” oglądało w minioną niedzielę 3,16 mln widzów, przy 20,85 proc. udziału. Tydzień wcześniej śledziło go 2,64 mln widzów, przy 17,5 proc. udziału, a dwa tygodnie wcześniej – 3,58 mln widzów, przy 24,23 proc. udziału.

Nieoficjalnie Marcin Stefaniak został odwołany z funkcji wicedyrektora biura programowego, ale możliwe, że dalej będzie pracował w TVP na innym stanowisku. Z koleiTomasz Mazur został zawieszony jako wicedyrektor TVP2, przy czym dalej pracuje jako wydawca programu „W tyle wizji” w TVP Info.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł