Aplauz, aplauz!, Kto poślubi mojego syna?, Kuchenne rewolucje, Mam Talent! 8, Top Model 5, Ugotowani, Żony Hollywood

Jesień 2015 w TVN: „Aplauz, Aplauz!” jedynym nowym programem rozrywkowym

Jurorzy programu "Aplauz, Aplauz" | fot. TVN

6 sierpnia TVN zaprezentowała swoją jesienną ramówkę. W ramówce stacji znajdzie się tylko jeden nowy program rozrywkowy. Na antenę powrócą sprawdzone formaty. Część stałych pozycji zmieni swoje pasma emisji.

Jurorzy programu "Aplauz, Aplauz" | fot. TVN
Jurorzy programu „Aplauz, Aplauz” | fot. TVN

Tylko jedna nowość

Jedynym nowym widowiskiem w nowej ramówce będzie show „Aplauz, aplauz!”, który będzie emitowany w niedziele o godz. 20:00. W programie dzieci będą śpiewać na scenie z dorosłymi: rodzicami czy dziadkami. Na etapie castingowym będzie 20 duetów, a do głównej rywalizacji przejdzie 12. Poza jurorami o losach uczestników decydować będzie widownia w studiu.

Na wprowadzenie formatu do ramówki stacja zdecydowała się po dużym sukcesie emitowanego wiosną widowiska „Mali Giganci”. Program poprowadzi Agnieszka Szulim, która dotąd nie kojarzyła się z formatami dziecięcymi. Edward Miszczak podkreśla, że to nie jest program z dziećmi, ale ogromny rozrywkowy show. – To są gigantyczne emocje, w studiu mamy 300 głosujących osób. Trzeba dużych umiejętności, by sobie poradzić z tym. Agnieszka długo czekała na swój duży program – mówi.

Po kontrowersjach związanych z udziałem dzieci w „Małych gigantach”, TVN umieściła w jury nowego programu psychologa – będzie nim Małgorzata Ohme. Wraz z nią śpiewające duety oceniać będą: wokalistka Anna Rusowicz i kompozytor Piotr Rubik.

Śpiewające dzieci wraz z dorosłymi opiekunami ćwiczyć będą pod okiem profesjonalnych trenerów – Majki Jeżowskiej i Magdy Steczkowskiej.

W programie to reakcja publiki i jury przesądzi o dalszym uczestnictwie w zabawie. Widownia oraz członkowie jury swój głos i poparcie oddadzą wstając z miejsca w trakcie występu danego duetu. Im więcej osób nagrodzi występ owacją na stojąco, tym więcej punktów przyznanych zostanie zawodnikom. W ten sposób uczestnicy mogą zdobyć aż 300 punktów. Z kolei aplauz każdego z sędziów warty jest 50 punktów. Jednak te głosy oddadzą w ciemno – podczas trwania występu sędziowie będą przebywać w odizolowanym „music boxie”. Nie zobaczą reakcji publiczności, dzięki temu nie zasugerują się ich opinią.

Na etapie castingowym w show zaprezentuje się 20 duetów rywalizując ze sobą w „minibitwach” – duet kontra duet. W czasie każdego występu publiczność będzie wstawać z miejsc, tym samym typując swoich faworytów. Po występach swoje punkty dołożą jurorzy. Zespoły z największą ilością punktów przejdą dalej. Do walki w dalszym etapie stanie 12 duetów.

W kolejnych odcinkach na uczestników czekają różne zadania wokalne, odcinki tematyczne, śpiewanie z innymi duetami oraz występy z gwiazdami. W wielkim finale do walki staną cztery rodziny. Będą rywalizować o przychylność publiczności, jurorów, ale i o nagrodę główną.

Za produkcję show odpowiadać będzie firma Rochstar Rinke Rooyensa.

Kolejny sezon ze sprawdzonymi formatami

Jesienią TVN stawia na sprawdzone formaty, które już wcześniej odniosły sukces na antenie kanału.

W poniedziałki o 21:30 kanał pokaże „Top Model 5”. W środy o godz. 21:30 będzie można oglądać drugi sezon „Kto poślubi mojego syna?”. Tego samego dnia o godz. 22:30 widzowie zobaczą drugą edycję „Żon Hollywood” (wiosną program emitowano w poniedziałki).

W czwartki stacja tradycyjnie pokaże format „Kuchenne rewolucje 12”. Tym razem widowisko emitowane będzie o godz. 20:50, czyli 40 minut wcześniej niż dotychczas.

W soboty o godz. 20:00 na antenie TVN zagości 8 odsłona „Mam Talent!”.

W niedziele o godz. 18:00 kanał pokaże „Ugotowanych 9” (po po dwóch sezonach show będzie można ponownie oglądać jedynie raz w tygodniu), a o godz. 21:30 – „MasterChefa 4” (w poprzednich sezonach emitowanego o godz. 20:00).

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł