Piekielny Hotel

„Piekielny hotel” oglądało tylko 1,2 mln widzów. TVN przegrała z konkurencją

Logo programu "Piekielny Hotel"

Prowadzony przez Małgorzatę Rozenek program „Piekielny hotel” oglądało średnio 1,2 mln osób. TVN w czasie emisji serialu przegrała walkę o widza ze wszystkimi swoimi konkurentami.

Logo programu "Piekielny Hotel"
Logo programu „Piekielny Hotel”

Reality show „Piekielny hotel” emitowany był na antenie TVN w niedziele o godz. 18:00, od 15 marca do 24 maja. Pierwszą edycję formatu śledziło średnio 1,16 mln widzów. Przełożyło się to na 9 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 13,18 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W analizowanym okresie zdecydowanie największą popularnością cieszył się pierwszy odcinek – oglądało go średnio 1,81 mln osób.

TVN w czasie emisji „Piekielnego hotelu” przegrała walkę o widza ze wszystkimi swoimi konkurentami. Liderem był Polsat, nadający reality show „Nasz nowy dom” i „Wydarzenia”, co przełożyło się na 16,62 proc. udziału. Drugie miejsce zajęła Jedynka (powtórki „Strażaków” i muzyczny teleturniej „Jaka to melodia?”; 14,21 proc.), a trzecia była Dwójka (gł. „Panorama”, „Sport telegram” i „Pogoda”; 10,04 proc.).

Natomiast wśród widzów w grupie komercyjnej TVN była druga za Polsatem, a dalej uplasowały się TVP1 i TVP2.

Program „Piekielny hotel” przyniósł stacji TVN 9,21 mln zł zysku z reklam (dane cennikowe, bez rabatów). TVN na razie nie informuje, czy powstanie kolejna edycja reality show.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł