Project Runway 2

1,3 mln widzów ogląda „Project Runway 2”

Joanna Przetakiewicz, Marcin Tyszka i Anja Rubik w programie "Project Runway" | fot. TVN

Drugą edycję reality show „Project Runway” w TVN ogląda średnio 1,33 mln widzów. Program daje stacji drugie miejsce w całym rynku i pozycję lidera w grupie 16-49.

Joanna Przetakiewicz, Marcin Tyszka i Anja Rubik w programie "Project Runway" | fot. TVN
Joanna Przetakiewicz, Marcin Tyszka i Anja Rubik w programie „Project Runway” | fot. TVN

„Project Runway 2” nadawany jest na antenie TVN w środy o godz. 21:30, począwszy od 4 marca. Średnia oglądalność trzech pierwszych odcinków reality show wyniosła 1,33 mln widzów. Przełożyło się to na 9,67 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 13,53 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W analizowanym okresie największą widownię zgromadził trzeci odcinek, w którym gościnnie pojawiła się Maryla Rodowicz. Oglądało go 1,39 mln widzów.

Reality show śledziło o 110 tys. widzów więcej, niż nadawaną rok temu w środy o godz. 21:30 w TVN „Bitwę o dom 3”. Pierwsze trzy odcinki tamtej produkcji oglądało średnio 1,22 mln osób, a ich udział wynosił odpowiednio 8,85 oraz 10,62 proc.

Nowa odsłona „Project Runway” cieszy się jednak mniejszą popularnością, niż emitowana rok temu pierwsza edycja formatu, którą śledziło średnio 1,63 mln osób, a jej udział w rynku wynosił odpowiednio 10,23 proc. i 14,62 proc. Reality show pokazywano jednak wtedy w zupełnie innym paśmie – w niedziele o godz. 21:00.

TVN w czasie emisji formatu zajmuje drugie miejsce w rynku telewizyjnym. W tym czasie liderem jest Dwójka, pokazująca „Na sygnale” i filmy fabularne, co daje jej 17,48 proc. udziału. Trzecie miejsce należy do Jedynki (program „Po prostu”, film fabularny i mecze Ligi Mistrzów; 9,30 proc.), a czwarte – do Polsatu („Top Chef 4” i filmy; 9,08 proc.).

W grupie komercyjnej TVN jest jednak liderem, a dalej plasują się Polsat, TVP2 i TVP1.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł