Piekielny Hotel

Hotelarze krytykują „Piekielny Hotel”

Małgorzata Rozenek | fot. TVN

Zdaniem Polskiej Izby Hotelarstwa, wątpliwe jest, aby program „Piekielny Hotel” pomógł branży, bo nie będzie pokazywał rzeczywistego obrazu budowania pozycji hotelu, co trwa latami. W opinii specjalistów słabym punktem jest prowadząca show, która nie ma fachowej wiedzy o branży.

Małgorzata Rozenek | fot. TVN

W nowym show Małgorzata Rozenek będzie radzić właścicielom upadających hoteli, co robić, aby podwyższyć standard miejsca i na nowo przyciągnąć klientów.

– Każdy program ma swoje plusy i minusy, ale nie wiem, czy tworzenie programu na siłę pomoże nam, hotelarzom, w naszej działalności. Hotel to jest cały organizm, a nie jedna dziedzina. To gastronomia, baza noclegowa, promocja, czystość w hotelu. Uważam, że nawet dyrektor hotelu jest najlepszym specjalistą wtedy, kiedy przejdzie wszystkie szczeble kariery. Obecnie w Polsce jest bardzo dużo właścicieli hoteli, którzy nie są specjalistami, po prostu to jest dodatek do ich działalności. Dlatego szuka się dobrych menadżerów, żeby poprowadzili jak najbardziej efektywnie bazę hotelową – tłumaczy Mariusz Malicki, prezes Polskiej Izby Hotelarstwa.

Jego zdaniem show wzbudzi w branży dyskusje, bo wielu hotelarzy bardzo długo pracuje na swoja markę, tymczasem program ma na celu w krótkim czasie pokazać metamorfozę źle prowadzonego miejsca.

– Mamy różnego rodzaju hotele, które są kategoryzowane. Przy każdym urzędzie marszałkowskim jest komisja, która je kategoryzuje i która sprawdza wymagania w stosunku do odpowiedniej gwiazdki. Przyznanie gwiazdki nie kończy się na jednorazowej wizycie takiej komisji. Cały czas sprawdzane jest to, czy hotel z gwiazdką spełnia wymogi kategoryzacyjne. Polska Izba Hotelarstwa prowadzi konferencje i kursy dla hotelarzy. Wymieniamy się doświadczeniami, także wśród pracowników. Pracownicy gorszych hoteli, czy tych o niższej jakości, jeżdżą do bardzo dobrych hoteli, by nabyć pewnych umiejętności i podwyższyć poziom w danym hotelu – mówi Mariusz Malicki.

Brak wiarygodności związany będzie również z osobą prowadzącą.

– Program powinien robić fachowiec. Najbardziej kompetentnymi osobami oceniającymi są hotelowi goście. Tworzymy różnego rodzaju ankiety w hotelach, goście je wypełniają i one daje hotelarzom informacje, co trzeba poprawić – wyjaśnia prezes.

Premiera programu odbędzie się w niedzielę, 15 marca, o godz. 18:00 na antenie TVN.

[Media2.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł