Twoja twarz brzmi znajomo 7

„Twoja twarz brzmi znajomo 7” zdecydowanym liderem rynku

Finał "Twoja twarz brzmi znajomo 7" | fot. Polsat

Siódmą edycję show „Twoja twarz brzmi znajomo” oglądało w Polsacie średnio 1,86 mln widzów. To o 200 tys. widzów mniej, niż oglądało piątą odsłonę programu. Program dał jednak Polsatowi pozycję zdecydowanego lidera w rynku telewizyjnym.

Polsat pokazywał siódmy sezon „Twoja twarz brzmi znajomo” w soboty około godz. 22:00, w okresie od 4 marca do 6 maja. Średnia oglądalność wyniosła 1,86 mln widzów, co przełożyło się na 18,11 proc. udziału stacji w rynku wśród wszystkich widzów, 16,46 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 17,06 proc. w grupie 16-59 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Największą popularnością cieszył się finałowy odcinek programu, który oglądało 2,11 mln osób. Dla porównania, piąta edycja formatu, nadawana wiosną 2016 roku, przyciągała przed telewizory o 200 tys. widzów więcej. Oglądało ją średnio 2,06 mln osób, co przekładało się na 19,71 proc. udziału w grupie 4+ i 17,84 proc. w grupie 16-49.

Polsat w czasie nadawania 7 edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” był zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Druga pozycja należała do TVP1, emitującej w tym czasie filmy fabularne, co dało jej 8,59 proc. udziału. Na podium uplasował się jeszcze TVN (filmy; 7,41 proc. udziału). Na czwartym miejscu znalazła się TVP2 (gł. programy rozrywkowe oraz seriale „Kontakt” i ” Zabójcze umysły” ; 4,62 proc. udziału).

Taka sama była kolejność stacji wśród widzów w grupie wiekowej 16-59. Z kolei w grupie 16-49 TVN wypadła lepiej od Jedynki.

Dobre wyniki oglądalności notowały również powtórki programu, pokazywane w niedzielne popołudnia. Program oglądało w tym paśmie 1,32 mln widzów, co przełożyło się na 11,80 proc. udziału w grupie 4+ i 11,24 w grupie 16-49.

Cennikowe wpływy reklamowe z dziesięciu odcinków show wyniosły 25,38 mln zł. Dla porównania, piąta edycja przyniosła z reklam 23,18 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

– Cieszy nas sukces programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Utrzymać pozycję lidera przez tak długi czas przy zmieniającym się rynku telewizyjnym, rosnących oczekiwaniach widzów czy w obliczu konkurencji to wielkie osiągnięcie. Ten program to nie tylko uzdolnieni i znani uczestnicy ale także cały sztab pracowników – profesjonalistów, którzy z odcinka na odcinek wkładają serce i czas, aby zapewnić widzom jak najlepsze wrażenia – mówi Ryszard Sibilski, prezes Endemol Shine Polska. – Prawie dwumilionowa widownia to też dla nich podziękowanie za tę ciężką pracę – dodaje.

Telewizja Polsat zdecydowała już o kontynuacji produkcji show – ósmą edycję będzie można oglądać w jesiennej ramówce.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł