Celebrity Splash

Celebryci będą skakać do wody. Polsat pokaże nowy program „Celebrity Splash”

Logo programu Celebrity Splash

Wiosną przyszłego roku Polsat pokaże nowe widowisko pt. „Celebrity Splash”, w którym gwiazdy rywalizować będą w skokach do wody.

Logo programu Celebrity Splash
Logo programu Celebrity Splash

– To będzie połączenie sportu i rozrywki – mówi Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu. – Każdy chce zobaczyć kogoś znanego w ekstremalnej sytuacji – dodaje.

W programie „Celebrity Splash” wystąpi 24 uczestników – 12 kobiet i 12 mężczyzn. Zostaną oni podzieleni na sześć drużyn. Każda z nich pojawi się w jednym z czterech odcinków eliminacyjnych. Gwiazdy rywalizować będą wykonując skoki z trampoliny i prezentując salta oraz inne akrobacje. Najlepsza dwójka uczestników z każdego odcinka przejdzie do kolejnych etapów rywalizacji, a najlepsi wystąpią w finałowym odcinku.

Uczestnicy będą się przygotowywać do udziału w programie poprzez treningi na sali gimnastycznej oraz na basenie. Z odcinka na odcinek stopień trudności będzie wzrastał. Skoki będą wykonywane z coraz wyższych poziomów trampoliny, ale decyzja czy dany celebryta skoczy z 3, 5, 7 czy może 10 metrów należeć będzie wyłącznie do niego.

Solowe oraz grupowe skoki będą oceniane przez trzyosobowe jury. Zasiądzie w nim pływaczka i mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak. Nazwiska pozostałych dwóch jurorów nie są na razie znane – wiadomo, że w tym gronie znajdą się jeszcze specjalista skoków do wody oraz „wyrazista osobowość medialna”. Punkty przyznane przez jury wraz z punktami przyznanymi przez widzów w głosowaniu SMS-owym zadecydują o tym, kto odpadnie z programu, a kto przejdzie do następnej rundy.

Polską edycję „Celebrity Splash” poprowadzi męski duet, ale na razie szefowa programowa Polsatu nie zdradza, kto to będzie. Show realizowany będzie w kompleksie Term Maltańskich w Poznaniu. Znajduje się tam basen do skoków o głębokości 5 metrów z wieżą, na której znajdują się pomosty i trampoliny.

Za produkcję wykonawczą reality show odpowiadać będzie firma Rochstar Rinke Rooyensa.

Format „Celebrity Splash” powstał w 2012 roku w Holandii. Należy do firmy Eyeworks, która stworzyła również widowisko „Gwiazdy tańczą na lodzie” – trzy jego edycje Rochstar produkował dla TVP2.

Poza Holandią show można było do tej pory oglądać w ponad 20 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii (trenerem tam był Tom Daley, brązowy medalista olimpijski w skokach do wody), Niemczech, USA, Brazylii, Chinach, Argentynie, Belgii, Australii, Hiszpanii, Szwecji, na Ukrainie i we Francji.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł