Hell's Kitchen 2

Drugą edycję „Hell’s Kitchen” wygrała Monika Dąbrowska

Monika Dąbrowska | fot. Polsat

Drugą edycję polskiego wydania programu „Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia” wygrała 26-letnia Monika Dąbrowska ze Szczytna. Dzięki wygranej będzie mogła pracować w Atelier Amaro.

Monika Dąbrowska | fot. Polsat
Monika Dąbrowska | fot. Polsat

Zakończyła się druga edycja polsatowskiego show „Hell’s Kitchen”. W finale najlepsza okazała się Monika Dąbrowska.

– Wciąż nie mogę w to uwierzyć! Wygrana – praca w Atelier Amaro – jest spełnieniem moich marzeń. Nie spodziewałam się tego, tym bardziej, że Piotrek jest zawodowym kucharzem. Decyzja szefa Wojciecha Modesta Amaro jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zrobię wszystko, żeby go nie zawieść. Oczywiście cieszę się także ze 100 tysięcy złotych, które w większości zamierzam przeznaczyć na dalszy rozwój swoich umiejętności – mówiła podekscytowana Monika Dąbrowska tuż po usłyszeniu werdyktu.

Monika Dąbrowska, chociaż nie uczyła się w szkole gastronomicznej i nie pracowała w żadnej restauracji, okazała się bezkonkurencyjna i to właśnie ona po 10 tygodniach rywalizacji, decyzją szefa Wojciecha Modesta Amaro, okazała się najlepszym kucharzem drugiej edycji „Hell’s Kitchen”.

– Monika wystartowała z pozycji „zobaczymy”, ale szybko zaczęło jej zależeć. Jest sprytna, czasami błyskotliwa, szybko się uczy i ma sporą wrażliwość zarówno na estetykę, jak i na drugiego człowieka. Myślę, że te cechy pozwalają na panowanie nad swoim losem, tzn. wyznaczaniem celów i ich realizacją. Monika musi popracować jeszcze nad warsztatem profesjonalnego kucharza: techniką, prezentacją, połączeniami smakowymi, czyli tym wszystkim, co przychodzi wraz z ilością przepracowanych godzin – mówi o zwyciężczyni kulinarnego show szef Wojciech Modest Amaro.

Dzięki wygranej Monika Dąbrowska będzie miała szansę szlifować kulinarne umiejętności pod okiem samego Wojciecha Modesta Amaro w jego Atelier Amaro. Oprócz pracy w restauracji szefa „Piekielnej Kuchni” Monika wygrała także 100 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułNastępny artykuł