The Voice of Poland 5

Kolejna edycja „The Voice” bez Justyny Steczkowskiej, Marka Piekarczyka i Marii Sadowskiej

Jury programu The Voice | fot. East News

W kolejnej edycji „The Voice of Poland” zabraknie nie tylko Justyny Steczkowskiej i Marka Piekarczyka. Maria Sadowska ogłosiła właśnie, że rozstaje się z programem.

Jury programu The Voice | fot. East News
Jury programu The Voice | fot. East News

Na facebookowym profilu piosenkarki ukazało się długie oświadczenie wokalistki, która poinformowała o odejściu z programu „The Voice of Poland”. Była już jurorka show przyznała m.in., że początkowo miała wątpliwości co do przyjęcia propozycji udziału telewizyjnym konkursie talentów.

– Kiedy rok temu otrzymałam propozycję objęcia jednego z trenerskich foteli w tym bez wątpienia największym muzycznym show w kraju, długo nie mogłam się zdecydować. Nie byłam przekonana, czy udział jazzowego muzyka i reżysera, który funkcjonuje gdzieś z boku całej tej mainstreamowej machiny, może być interesujący dla odbiorcy komercyjnego programu – napisała Maria Sadowska.

– Postanowiłam jednak to ryzyko podjąć. Swój udział w programie potraktowałam jako wyzwanie i kolejny krok w misji, którą od lat uprawiam: zawsze chciałam zarażać miłością do muzyki niekomercyjnej, często wręcz niszowej. Nie sądziłam, że udział w programie okaże się dla mnie tak fascynujący. Odkryłam w sobie wielkie pedagogiczne zapędy, które pozwoliły mi doprowadzić do zwycięstwa dwóch moich wspaniałych podopiecznych – Mateusza Ziółko i Juana Carlosa Cano – czytamy w oświadczeniu.

– Wszyscy, którzy mnie dobrze znają, wiedzą jednak, że nie potrafię zatrzymać się w jednym miejscu na dłużej. Chęć nowych doświadczeń i wyzwań wciąż pcha mnie do przodu. (…) Do tej pory godziłam pracę nad scenariuszami z zobowiązaniami wynikającymi z promocji płyty, koncertów, czy pracy na planie „The Voice of Poland”. Niestety wiem już, że w kolejnym sezonie nie uda mi się wszystkiego pogodzić i z przykrością muszę zrezygnować z funkcji trenera w nadchodzącej edycji – oświadczyła wokalistka.

Przypomnijmy, że Maria Sadowska zasiadała w fotelu trenera dwukrotnie, po raz pierwszy oceniała uczestników jesienią 2013 roku. Zastąpiła wówczas Patrycję Markowską, która zrezygnowała z show z powodów osobistych i zawodowych.

Według doniesień „Super Express” propozycję wystąpienia w roli trenera otrzymała od producentów Edyta Górniak.

Wszyscy jurorzy zostaną oficjalnie zaprezentowani w sobotę, 26 lipca w „Pytaniu na śniadanie”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł