Kuchenne rewolucje

„Kuchenne rewolucje 9” z większą oglądalnością, ale z mniejszym wpływem z reklam

Magda Gessler | fot. TVN

Zakończony w miniony czwartek dziewiąty sezon „Kuchennych rewolucji” Magdy Gessler oglądało średnio 2,52 mln widzów – o 160 tys. więcej niż rok wcześniej. TVN w czasie emisji reality show była liderem w grupie komercyjnej. Wpływy reklamowe wyniosły 15,6 mln zł.

Magda Gessler | fot. TVN
Magda Gessler | fot. TVN

„Kuchenne rewolucje 9” na antenie TVN było można oglądać w czwartki o godz. 21:30, w okresie od 6 marca do 29 maja. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, średnia widownia programu wyniosła 2,52 mln osób, co przełożyło się na 18,26 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 23,09 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

W analizowanym okresie najwięcej widzów zgromadził odcinek nadany 4 kwietnia – oglądało go 2,87 mln osób.

W porównaniu z emitowanym rok wcześniej siódmym sezonem, „Kuchenne rewolucje” zyskały 160 tys. widzów. Wówczas program Magdy Gessler oglądało 2,36 mln osób, co przełożyło się odpowiednio na 17,28 proc. oraz 20,75 proc. udziału.

TVN w czasie emisji premierowych odcinków „Kuchennych rewolucji 9” była wiceliderem w rynku telewizyjnym. Pierwsze miejsce zajęła TVP1, emitująca w tym czasie głównie „Sprawę dla reportera” i filmy dokumentalne, co przełożyło się na 19,65 proc. udziału. Za TVN uplasowały się Polsat („Przyjaciółki”, „To nie koniec świata”; 12,94 proc.) oraz TVP2 (końcówka „Na sygnale”, filmy w paśmie „Kocham Kino”; 13,65 proc.). Z kolei w grupie komercyjnej TVN była liderem, a drugie miejsce zajął Polsat przed TVP1.

Wpływy z reklam przy emisji „Kuchennych rewolucji 9” wyniosły 15,6 mln zł, podczas gdy edycja nadawana rok wcześniej (licząca o dwa odcinki więcej) przyniosła z reklam 29,5 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

10 sezon „Kuchennych rewolucji” będzie emitowany od września na antenie TVN.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł