X Factor 4

„X Factor 4” – odcinek 14, finał: Artem Furman zwycięzcą

Artem Furman | fot. AKPA

W sobotę późnym wieczorem poznaliśmy laureata czwartej edycji „X Factor”. Zwycięzcą programu został Artem Furman.

Artem Furman | fot. AKPA
Artem Furman | fot. AKPA

Przed rozpoczęciem występów najlepszej trójki na scenie zaprezentowała się dwunastka finalistów, którzy pojawili się w odcinkach na żywo. Razem wykonali przebój „Get Lucky” Daft Punk.

Na początek Artem Furman (podopieczny Czesława Mozila), Anna Tacikowska (z drużyny Tatiany Okupnik) i Marta Bijan (ekipa Ewy Farnej) przypomnieli utwory, które wykonywali na castingu. I tak Ukrainiec z gitarą wykonał „Strzelaj!” swoich rodaków z grupy Okean Elzy, podopieczna Tatiany Okupnik zaśpiewała „Only Girl In The World” Rihanny, a uznawana za faworytkę nieco zestresowana Marta Bijan zakończyła „Wrecking Ball” Miley Cyrus.

W przypadku Artema nie zabrakło komentarzy jurorów odnoszących się do jego narodowości i napiętej sytuacji na Ukrainie. – Trzeba odsunąć politykę i docenić głos – apelowała Tatiana Okupnik.

Pierwsze cząstkowe wyniki wskazywały na wyraźne zwycięstwo Artema (41 proc.) przed Martą i Anią.

Następnie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, uczestnicy nie wykonali premierowych utworów, lecz powtarzali piosenki z etapów na żywo: „Lazy Song” Bruno Marsa (Artem Furman), „Rather Be” Clean Bandit (Anna Tacikowska) i „Skyscraper” Demi Lovato (Marta Bijan). Ta ostatnia przeprosiła widzów, że nie mogła zaśpiewać swojego utworu.

Kolejne wyniki cząstkowe wskazały na remis między Martą a Artem (po 35 proc.), na trzecim miejscu ponownie znalazła się Ania Tacikowska (30 proc.).

Ostatnie występy stanowiły duety finalistów z zaproszonymi gośćmi z zagranicy w ich piosenkach – Ania Tacikowska zaśpiewała z Ellą Eyre („Deeper”), Marta Bijan z Crisem Cabem („Liar Liar”), a Artem Furman wzruszył razem z Jessie Ware („Wildest Moments”). – Mam przekonanie, że tym wykonaniem wygrałeś ten program – powiedział do ukraińskiego wokalisty Kuba Wojewódzki.

Na koniec przyszła pora na ogłoszenie ostatecznych wyników. Patricia Kazadi ogłosiła, że laureatem 4 edycji „X Factor” został Artem Furman. Drugie miejsce zajęła Marta Bijan, a trzecie – Ania Tacikowska.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł