Utopia

Znamy szczegóły nowego reality show „Utopia”. Zobacz zwiastun

Logo programu Utopia

Wiemy już więcej na temat nowego reality show amerykańskiej stacji FOX pt. „Utopia”. Program, powstający wg pomysłu Johna de Mola – twórcy słynnego na całym świecie programu „Big Brother”, zadebiutuje już jesienią. Show stanowi połączenie „Big Brothera” i „Survivor”, a jego uczestnicy na rok zostaną mieszkańcami tytułowej Utopii.

Logo programu Utopia
Logo programu Utopia

W nowym reality show 15 nieznanych sobie osób stara się stworzyć tytułową Utopię – trafia na niezagospodarowane terytorium, gdzie ma za zadanie zbudować nową społeczność, mając do dyspozycji m.in. farmę i ograniczoną sumę pieniędzy.

Uczestnicy próbują zbudować nowe społeczeństwo, zaczynając od tworzenia zasad i praw. Na miejscu muszą sobie wybudować toalety, ponieważ na ogrodzonej płotem farmie znajduje się tylko wielka stodoła i narzędzia. Uczestnicy mają zapewnioną możliwość doprowadzenia wody i prądu.

W widowisku odbywają się wewnętrzne eliminacje. W każdym miesiącu społeczność ma możliwość zastąpić jednego spośród siebie nową osobą.

Pierwsza edycja reality show zadebiutowała 31 grudnia 2013 roku w Holandii. Program emitowany jest 5 razy w tygodniu, składają się na niego programy na żywo i możliwość oglądania przekazu live przez Internet. Uczestników obserwuje 100 kamer przez 24 godziny na dobę. Show cieszy się dużą popularnością. Twórcą formatu jest John de Mol – ojciec „Big Brothera”.

W styczniu tego roku licencję na produkcję amerykańskiej edycji zakupiła stacja FOX. Widowisko pojawi się na antenie we wrześniu tego roku. Format będzie emitowany dwa razy w tygodniu – we wtorki i w piątki.

Simon Andreae ze stacji FOX poinformował, że „Utopia” będzie „największym i najambitniejszym społecznym eksperymentem w historii telewizji”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł