The Amazing Race 25, The Amazing Race 26

„The Amazing Race” ląduje w piątkowym paśmie śmierci

Logo programu The Amazing Race

Zmiany dotyczące emisji reality show „The Amazing Race”. Po 8 latach format zmienia dzień emisji. Czy widowisko przetrwa w nowym paśmie antenowym?

Logo programu The Amazing Race
Logo programu The Amazing Race

„The Amazing Race” zadebiutował jesienią 2001 roku. Kierownictwo CBS przez długi czas poszukiwało stałego dnia emisji dla reality show. Przez pierwsze trzy sezony format był emitowany w środy. Sezon 4 było można śledzić w czwartki, a edycje od 5 do 8 we wtorki. Podczas nadawania dziewiątej odsłony emisję przeniesiono na środy. Począwszy od 10 sezonu, jesienią 2006 roku, format na stałe zagościł w niedzielnym paśmie antenowym.

Średnia oglądalność edycji 10-22 oscylowała wokół 10-12 mln widzów. Począwszy od 23 edycji widownia zaczęła maleć. Obecną edycję „The Amazing Race 24: All-Stars” ogląda od 6 do ponad 8 mln osób. Tylko raz format przyciągnął przed ekrany więcej niż 9 mln widzów.

W marcu tego roku stacja CBS zamówiła na kolejny sezon 25 i 26 edycję podróżniczego reality show. „The Amazing Race” nie będzie jednak już dłużej emitowany w niedzielne wieczory.

Emisja „The Amazing Race 25” została przeniesiona na piątek, który w amerykańskiej telewizji określa się tzw. „pasmem śmierci”. Wszystko z powodu niewielkiej widowni, które gromadzą w tym czasie niemal wszystkie emitowane formaty. Wiele kanałów lokuje w tym paśmie programy, których los zdaje się być już przypieczętowany.

Stacjom trudno jest znaleźć pozycje, które są w stanie przyciągnąć widza w piątkowe wieczory. Być może takim widowiskiem okaże się dla CBS „The Amazing Race”, jeśli tylko widownia pozostanie wierna i nadal będzie śledzić show w nowym dniu emisji.

„The Amazing Race 25” zadebiutuje na antenie CBS we wrześniu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł