Project Runway 2

„Project Runway” z drugim sezonem

Logo programu Project Runway

Telewizja TVN zdecydowała, że pokaże drugą edycję modowego reality show „Project Runway”. – Jesteśmy zadowoleni z wyników oglądalności programu – twierdzi Joanna Górska, szefowa działu PR Grupy TVN.

Logo programu Project Runway
Logo programu Project Runway

TVN pierwszą edycję „Project Runway” nadaje od początku marca w niedziele o godz. 21:00. Po trzech odcinkach średnia oglądalność wyniosła 1,63 mln widzów, co zapewniło stacji 10,23 proc. udziału w grupie 4+. Natomiast w najważniejszej dla reklamodawców grupie 16-49 udział wyniósł 14,62 proc., co dało stacji pozycję wicelidera rynku (dane Nielsen Audience Measurement.

Ostatni odcinek TVN pokaże w niedzielę 25 maja. Widzowie zobaczą w nim finałowe pokazy kolekcji uczestników show i poznają zwycięzcę programu.

Na razie nie ma decyzji, czy kolejna odsłona „Project Runway” pojawi się w ramówce TVN jesienią, czy dopiero wiosną przyszłego roku. Nie zapadły też decyzje, czy będą zmiany w obsadzie show – pierwszą edycję prowadzi Anja Rubik, w jury zasiadają wraz z nią Joanna Przetakiewicz i Mariusz Przybylski, zaś mentorem uczestników jest Tomasz Ossoliński.

„Project Runway” oparty jest na amerykańskiej licencji, a za jego produkcję odpowiada firma FremantleMedia Polska.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł