Twoja twarz brzmi znajomo

Show „Twoja twarz brzmi znajomo” oglądało 3 mln widzów

Jurorzy programu Twoja twarz brzmi znajomo | fot. Polsat

Program „Twoja twarz brzmi znajomo” oglądało w Polsacie średnio 3 mln widzów. Stacja w czasie emisji programu była zdecydowanym liderem rynku. Z reklam format przyniósł 15 mln zł.

Jurorzy programu Twoja twarz brzmi znajomo | fot. Polsat
Jurorzy programu Twoja twarz brzmi znajomo | fot. Polsat

Show „Twoja twarz brzmi znajomo” nadawany był w Polsacie w soboty ok. godz. 22:00, w okresie od 8 marca do 26 kwietnia. Średnia oglądalność wyniosła 3 mln widzów, co przełożyło się na 27,15 proc. udziału w grupie 4+ i 27,58 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej widzów zgromadził trzeci odcinek show z 5 kwietnia, który zobaczyło 3,29 mln osób. Natomiast finałowy odcinek śledziło 3,28 mln widzów, ale jego udział był najwyższy – wyniósł 29,52 proc.

W paśmie nadawania programu Polsat był zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Druga pozycja należała do TVP1, emitującej filmy fabularne, co dało jej 10,69 proc. udziału w rynku. Trzecie miejsce zajęła TVN (filmy; 9,43 proc.), a czwarta była TVP2 (końcówka „The Voice of Poland 4”, filmy; 7,04 proc.). W grupie komercyjnej Polsat także był pierwszy, ale drugą pozycję zajęła TVN.

Cennikowe wpływy reklamowe z ośmiu odcinków programu wyniosły 15,1 mln zł (dane bez rabatów).

– Udało się nam zgromadzić najbardziej kreatywna ekipę twórców, nadzwyczaj zdolnych i pracowitych uczestników i bardzo doświadczoną ekipę produkcyjną i realizacyjną – podkreśla Ryszard Sybilski, szef firmy Endemol Polska, która sprowadziła format do Polski i go produkowała.

Trwają już prace nad kolejną edycją. Zadebiutuje ona jesienią na antenie Polsatu.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł