Tylko Muzyka 07

„Tylko Muzyka 7” – odcinek 6: szósta relacja z castingu

Jury programu Tylko Muzyka | fot. Polsat

Szósty odcinek show „Tylko Muzyka 7” za nami. Tym razem jurorzy byli nieco ostrzejsi w ocenach, ale kilku kandydatów do półfinałów się znalazło. Tradycyjnie zobaczyliśmy też sporo twarzy znanych już wcześniej z różnych programów.

Jury programu Tylko Muzyka | fot. Polsat
Jury programu Tylko Muzyka | fot. Polsat

W tym odcinku na pewno warto było wrócić uwagę na Kasię Sochacką, którą możemy pamiętać jako finalistkę trzeciej edycji „Mam Talent!”. W „Must be the Music” wsparta gitarzystą Arkiem Żureckim i perkusistą Marcinem Urzędowskim zaprezentowała własny utwór „Drzazga”. – Podobała mi się kompozycja i wokal, ogólnie super występ – komentowała Elżbieta Zapendowska, a z uznaniem wypowiadali się także pozostali jurorzy.

Komplet głosów na „tak” zdobyła też Afera Blues Group z Jasła ze znaną z filmu „Blues Brothers” piosenką „Gimme Some Lovin” Steve’a Winwooda. – Gdybyście grali codziennie, to byłoby mniej ludzi chorych na depresję – chwaliła Kora, a Piotr Rogucki nazwał zespół „kulką energetyczną”.

W nieco podobnych klimatach obraca się Kraków Street Band („Don’t Let Me Be Misunderstood” Niny Simone). – Jesteście po prostu oszałamiający, chciałabym was widzieć w finale – nie miała wątpliwości Kora. – Dajecie super radość – dodał Rogucki.

Nie zabrakło uzdolnionej dziewczynki – 12-letnia Weronika Kołodziejczyk z Łowicza zaśpiewała „Joe le taxi” Vanessy Paradis. – Na pewno wszyscy docenili odwagę, zaśpiewałaś bardzo przyzwoicie – ocenił Adam Sztaba.

Szanse na półfinał (po trzy głosy na „tak”) otrzymali również: zestresowana Justyna Czernikiewicz („Taniec pingwina na szkle” zespołu Lombard), 21-letnia Klaudia Budner z akustyczną gitarą („Wrecking Ball” Miley Cyrus), znany z m.in. „Bitwy na głosy”, „Mam Talent” i „Tak to leciało” 57-letni Waldemar Wiśniewski („Easy” zespołu Commodores), pamiętany z trzeciej edycji „Mam Talent!” 46-letni Janusz Cielecki („How Deep Is Your Love” Bee Gees), doświadczony przez życie raper, 20-letni Robert „Bobo” Kurzeja (własny utwór „Ostatni list”), a także grupy Rootzmans (reggae’owa wersja „Hotel California” The Eagles; w składzie rodzinnej grupy m.in. perkusista z grupy Ego Trip – półfinalistów piątej edycji „Must be the Music”), Klawo (własny numer „Jeśli ty, jeśli ja”), punkrockowcy Late Again (autorski utwór „Gettin’ Crazy”) oraz pamiętani z pierwszej edycji „Tylko Muzyka” The Saturn Band.

Grający na klawiszach duet ze Zbąszynia powrócił „wzmocniony” przez tancerza pozyskanego w tamtejszym klubie, prowadzonym przez jednego z muzyków. Ich piosenka „Różowa taczka”, utrzymana w mocno weselnym klimacie, cieszyła się sporą popularnością – wówczas tylko Ela Zapendowska była na „nie”. Nowa piosenka „Autobana” podzieliła jury. Na „nie” ponownie zagłosowała Zapendowska oraz Piotr Rogucki.

Wydawało się, że to koniec przygody zespołu w programie, ale Adam Sztaba poprosił o fragment „Różowej taczki”, który sprawił, że Rogucki zmienił zdanie. Kora nie wytrzymała takiej dawki twórczości The Saturn Band i wyszła za kulisy. – Jest szansa, że będziecie dalej – podsumował Rogucki.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł