The Voice

Zakonnica robi furorę we włoskiej edycji „The Voice”

Zakonnica we włoskiej edycji The Voice | fot. YouTube

Ponad 12 milionów internautów na całym świecie obejrzało występ 25-letniej włoskiej zakonnicy w programie „The Voice of Italy” w telewizji RAI. Słowa uznania pod adresem siostry, która brawurowo wykonała piosenkę Alicii Keys, popłynęły też z Watykanu.

Zakonnica we włoskiej edycji The Voice | fot. YouTube
Zakonnica we włoskiej edycji The Voice | fot. YouTube

Urodzona na Sycylii Cristina Scuccia jest prawdziwą zakonnicą. W show „The Voice of Italy” zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Do studia telewizyjnego przyszły jej kibicować inne siostry z jej zakonu urszulanek z Mediolanu.

Na temat talentu siostry Cristiny wypowiadają się gwiazdy show-biznesu. Zachwyt wyraziła między innymi laureatka Oscara Whoopi Goldberg, która zagrała w przebojowym filmie „Zakonnica w przebraniu”. Pełna podziwu jest też amerykańska wokalistka Alicia Keys, której piosenkę „No one” wykonała zakonnica.

Siostrę Cristinę pochwalił też przewodniczący Papieskiej Rady Kultury kardynał Gianfranco Ravasi. Na swoim profilu na Twitterze przytoczył słowa z listu świętego Piotra: „Niech każdy służy innym zgodnie z otrzymanym darem”.

W ten sposób watykański dostojnik odniósł się do tego, co powiedziała w studiu młoda urszulanka o darze, za jaki uważa swoją umiejętność śpiewu. Podczas rozmowy z jurorami zakonnica zażartowała też, że czeka teraz na telefon od papieża Franciszka.

– Zrozumiałam, że nie mogę żyć bez śpiewu. Zrozumiałam, że śpiew to nie tylko technika, ale także wrażliwość, interpretacja, emocje – powiedziała w jednym z wywiadów zakonnica, która po dwuletnim nowicjacie w Brazylii, a następnie złożeniu ślubów w 2012 roku, uczestniczyła także w kursie śpiewu i tańca.

– Papież Franciszek mówi o Kościele jako matce. Chciałabym, aby ludzie myśleli, że Kościół jest wszędzie. Czy tylko dlatego, że jesteśmy zakonnicami nie możemy występować? A kto tak powiedział? – zapytała zakonnica.

W wywiadach dla prasy siostra Cristina zauważyła: – Mój przekaz jest mocny; to przekaz młodej osoby, która poświęca swoje życie Bogu. Jest to przesłanie wierności i miłości, które przekazuję swoim głosem. Muszę dzielić się mym głosem ze wszystkimi – podkreśliła nowa bohaterka włoskich mediów i światowego Internetu.

Przy okazji ujawniła, że wcześniej jako młoda dziewczyna próbowała swych sił w dwóch innych programach typu talent-search show we włoskiej telewizji, ale została odrzucona.

W lipcu 2013 r. występowała w czasie pielgrzymki seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek do Watykanu z okazji Roku Wiary.

W „The Voice of Italy” Cristina Scuccia trafiła do drużyny rapera J-Axa, który jako pierwszy obrócił swój fotel.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł