Utopia

„Utopia”: nowy reality show na miarę „Big Brothera”. Będzie hit?

Logo programu Utopia

Amerykańska stacja FOX zamierza wyprodukować nowy reality show Johna de Mola – twórcy słynnego na całym świecie programu „Big Brother”. Nowe widowisko pt. „Utopia” stanowi połączenie „Big Brothera” i „Survivor”, a jego uczestnicy na rok zostaną mieszkańcami tytułowej Utopii.

Logo programu Utopia
Logo programu Utopia

W nowym reality show 15 nieznanych sobie osób stara się stworzyć tytułową Utopię – trafia na niezagospodarowane terytorium, gdzie ma za zadanie zbudować nową społeczność, mając do dyspozycji m.in. farmę i ograniczoną sumę pieniędzy.
Uczestnicy próbują zbudować nowe społeczeństwo, zaczynając od tworzenia zasad i praw. Na miejscu muszą sobie wybudować toalety, ponieważ na ogrodzonej płotem farmie znajduje się tylko wielka stodoła i narzędzia. Uczestnicy mają zapewnioną możliwość doprowadzenia wody i prądu.

Pierwsza edycja reality show zadebiutowała 31 grudnia 2013 roku w Holandii. Program emitowany jest 5 razy w tygodniu, składają się na niego programy na żywo i możliwość oglądania przekazu live przez Internet. Uczestników obserwuje 100 kamer przez 24 godziny na dobę. Show cieszy się dużą popularnością. Twórcą formatu jest John de Mol – ojciec „Big Brothera”.

Licencję na produkcję amerykańskiej edycji zakupiła stacja FOX. Nie wiadomo jeszcze, kiedy widowisko pojawi się na antenie. Pewne jest, że w USA format będzie emitowany raz w tygodniu.

Simon Andreae ze stacji FOX poinformował, że „Utopia” będzie „największym i najambitniejszym społecznym eksperymentem w historii telewizji”.

Casting na uczestników ma się rozpocząć niebawem.

Poprzedni artykułNastępny artykuł