Nasz nowy dom

„Nasz nowy dom” oglądało 1,7 mln widzów. W planach druga edycja

Katarzyna Dowbor | Foto: AKPA

Prowadzony przez Katarzynę Dowbor reality show „Nasz nowy dom” oglądało w Polsacie średnio 1,7 mln widzów. Format dał stacji trzecie miejsce w całym rynku, ale w grupie 16-49 kanał był już wiceliderem. W planach jest kolejna edycja.

Katarzyna Dowbor | Foto: AKPA
Katarzyna Dowbor | Foto: AKPA

Program „Nasz nowy dom” było można oglądać na antenie Polsatu w niedziele o godz. 17:50, od 29 września do 8 grudnia. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia widownia liczącego 10 odcinków formatu wyniosła 1,7 mln osób, co przełożyło się na 12,28 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 15,34 proc. w grupie 16-49. Jak informuje Polsat – w porównaniu do zeszłorocznej jesieni – program podniósł o 480 tys. widzów widownię pasma w którym był nadawany.

Polsat w czasie emisji „Naszego nowego domu” zajmował trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem była TVP1 emitująca w tym czasie seriale „Komisarz Alex” i „Klara i Franciszek” oraz teleturniej muzyczny „Jaka to melodia?”, co przekładało się na 17,50 proc. udziału. Druga była TVN (głównie filmy fabularne oraz program „Ugotowani”; 12,35 proc.), natomiast czwartą lokatę zajęła TVP2 (głównie „Panorama”, „Sport telegram” oraz „Pogoda”; 10,68 proc.). Z kolei w grupie komercyjnej Polsat przegrywał już tylko z TVN, a wygrywał z TVP1 i TVP2.

Wpływy z reklam pokazanych przy 10 odcinkach formatu wyniosły 8,53 mln zł. Polsat jest zadowolony z wyników oglądalności „Naszego nowego domu”. W planach jest kolejna edycja. Nie wiadomo jeszcze, czy trafi na antenę stacji wiosną 2014 roku czy dopiero jesienią.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł