The Voice of Poland 3

„The Voice of Poland 3” oglądało 2,15 mln widzów. Czwarty sezon w przygotowaniu

Sceneria amerykańskiej wersji programu The Voice | fot. NBC

„The Voice of Poland 3” oglądało 2,15 mln osób. Program dał TVP2 drugie miejsce w rynku, ale cieszył się mniejszą popularnością niż nadawana rok temu w tym paśmie „Bitwa na głosy 3”. Wpływy z reklam wyniosły 14,6 mln zł.

Sceneria amerykańskiej wersji programu The Voice | fot. NBC
Sceneria amerykańskiej wersji programu The Voice | fot. NBC

„The Voice of Poland 3” było można oglądać w soboty o godz. 20:05 na antenie TVP2, w okresie od 7 września do 30 listopada. Średnia widownia muzycznego widowiska wyniosła 2,15 mln osób, co przełożyło się na 14,58 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 15,03 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Nadawana w analogicznym okresie 2012 roku „Bitwa na głosy 3” notowała średnio 2,28 mln oglądających, co przełożyło się odpowiednio na 15,60 proc. oraz 13,81 proc. udziału.

Z kolei emitowana wiosną tego roku druga odsłona „The Voice of Poland” przyciągała 2,17 mln widzów, przy udziale wynoszącym odpowiednio 14,88 proc. oraz 15,44 proc. udziału.

W czasie nadawania „The Voice of Poland 3” TVP2 zajmowała drugie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem w tym czasie była stacja TVN z udziałem na poziomie 18,77 proc., pokazująca show „Mam talent!” oraz filmy fabularne. Gorzej od TVP2 poradziły sobie TVP1 (prognoza pogody, „Komisarz Alex” i filmy; 13,33 proc.) oraz Polsat (pasmo filmowe, serial „Biblia”; 12,97 proc.).

W grupie komercyjnej Dwójka również zajęła drugie miejsce, ale na trzecim miejscu znalazł się Polsat, wygrywając z TVP1.

Wpływy z reklam emitowanych przy trzeciej odsłonie „The Voice of Poland” wyniosły 14,6 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

– Jesteśmy zadowoleni z wyników oglądalności trzeciej edycji „The Voice of Poland”. Dowodzą one, że program cieszy się dużą popularnością i lojalnością widzów. Biorąc pod uwagę zarówno oglądalność, jak również pozytywne opinie dotyczące m.in. wysokiego poziomu muzycznego i artystycznego „The Voice of Poland”, bierzemy pod uwagę możliwość realizacji czwartej edycji programu na wiosnę – mówi Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP2.

Szef Dwójki zaznacza jednak, że na ostateczne deklaracje w sprawie kolejnego sezonu jest jeszcze za wcześnie. Mimo to już w połowie grudnia odbędą się castingi do czwartej edycji reality show.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł