Tylko Muzyka 06

„Tylko Muzyka 6” – odcinek 12, finał: Shata QS zwycięzcą programu

Małgorzata Kuś, wokalistka grupy Shata QS | fot. mwmedia

Soulowo-funkowa grupa Shata QS została laureatem szóstej edycji „Must be the Music”. W nagrodę otrzymała 100 tysięcy zł i prawo występu podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów.

Małgorzata Kuś, wokalistka grupy Shata QS | fot. mwmedia
Małgorzata Kuś, wokalistka grupy Shata QS | fot. mwmedia

W szóstej edycji programu „Tylko Muzyka” do finału dostało się tylko sześciu wykonawców: czterech zwycięzców półfinałów oraz laureaci dzikich kart przyznanych przez fanów na Facebooku (Pora Wiatru) i słuchaczy Radia RMF FM (Jola Tubielewicz). W finale wszyscy uczestnicy prezentowali utwory wykonywane wcześniej na castingach.

Jako pierwszy z autorskim utworem „Let The Sun Light The World” zaprezentował się kwartet Be.My, na czele którego stoją urodzeni we Francji bracia Mattia (wokal, gitara) i Elie (perkusja) Rosinski. – Jesteście świetnym zespołem, to był bardzo dobry utwór. Wydaje mi się, że przed wami przyszłość – oceniła Elżbieta Zapendowska. – Kocham, kocham, kocham – powiedziała Kora. – Jesteście w mojej pierwszej top 3, trzymam kciuki za was – zadeklarował Wojtek Łozowski. – Tak by grali Beatlesi, gdyby grali dzisiaj – podsumował Adam Sztaba.

Jola Tubielewicz zaśpiewała spopularyzowany przez Janis Joplin utwór „Me & Bobby McGee”. – Od pierwszych dźwięków skupiasz uwagę – powiedział Wojtek Łozowski. Kora pochwaliła głos, ale jednocześnie wskazała na konieczność dalszej pracy. Podobne przemyślenia miał Adam Sztaba: – Lubię cię bardzo, jesteś urodzona do śpiewania, ale chciałbym więcej Joli w Joli usłyszeć.

El Saffron zaczarował scenę magicznym wykonaniem pieśni „Me Voy” Yasmin Levy. – Niezmiernie się cieszę, że pojawiają się takie podmioty w programie komercyjnym. Uwiedliście publiczność i nas – cieszył się Adam Sztaba. – Od samego początku programu jesteście absolutnie na topowym poziomie – zwrócił się „Łozo” do stojących na czele zespołu sióstr Szafrańskich.

– Mam nadzieję, że wygracie ten program – taką deklarację po występie grupy Shata QS złożył Wojtek Łozowski. Ich utwór „You’re Beautiful” mocno rozbujał scenę. – Jest pani wspaniała, kocham, kocham, kocham – Kora pochwaliła liderkę, wokalistkę Małgorzatę Kuś. – Po prostu zawodowstwo, świetny utwór. Ludzie, głosujcie! – zaapelowała Ela Zapendowska. – Nie znalazłem mankamentów, to się rzadko dzieje. Wszystko wspaniale popyla – dodał Adam Sztaba.

Krakowska grupa Pora Wiatru (oryginalnie podany, country’owo-folkowy cover „You Shook Me All Night Long” AC/DC) jako jedyna zobaczyła czerwony przycisk „nie”. Wcisnął go Adam Sztaba, którego zdaniem formacja nie wytrzymała konkurencji. – Ja was lubię, was się kupuje w całości. Ale to jest finał – tłumaczył. – W dużej mierze zgadzam się z Adamem, ale macie świetne poczucie humoru – powiedziała Ela Zapendowska.

17-letnia Aneta Rzewnicka zaśpiewała arię „Nessun Dorma”. – Jesteś, bardzo, bardzo zdolną dziewczyną, ale żeby stanąć na zawodowej scenie, trzeba jeszcze bardzo dużo pracy. Talent masz wielki – oceniła Ela Zapendowska. Wojtek Łozowski docenił wokalne umiejętności Anety, ale chciałby, żeby szóstą edycję wygrał ktoś „bardziej dojrzały artystycznie”. – Potencjał masz potężny, co z nim zrobisz, zależy od ciebie – podsumował Adam Sztaba.

Jurorzy w swoich podsumowaniach wskazywali przede wszystkim na Shata QS, El Saffron i Be.My. W dogrywce zmierzyli się dwaj wykonawcy, którzy dostali najwięcej głosów – byli to Shata QS i Be.My. W ścisłym finale widzowie głosowali od nowa na swoich faworytów.

Tym razem usłyszeliśmy numery, które wykonawcy prezentowali w półfinałach. Shata QS wykonało „Die Free”, a Be.My – „She Told Me I Was Silly”.

Najwięcej głosów zdobyła grupa Shata QS i to ona została laureatem szóstej edycji programu. Po raz pierwszy laureatem programu był wykonawca, w składzie którego była kobieta, w dodatku będąca twarzą i siłą sprawczą zespołu. W nagrodę grupa otrzymała 100 tysięcy zł i prawo występu podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł