Kuchenne rewolucje

Niepokojące odkrycie w „Kuchennych rewolucjach”. Magda Gessler zażywała psychotropy?

W torebce Magdy Gessler internauci odkryli Xanax | fot. TVN

Uważni widzowie „Kuchennych rewolucji” mogli w jednym z odcinków programu poważnie zaniepokoić się stanem zdrowia Magdy Gessler. Kamery TVN uchwyciły bowiem zawartość torebki słynnej restauratorki. Wśród przedmiotów znajdujących się w torebce znalazły się m.in. psychotropy. Czy może to oznaczać, że w czasie realizacji „Kuchennych rewolucji” gwiazda TVN-u miała depresję, czy może presja wywołana pracą na planie reality show wywołała u Gessler zaburzenia lękowe?

W torebce Magdy Gessler internauci odkryli Xanax | fot. TVN
W torebce Magdy Gessler internauci odkryli Xanax | fot. TVN

W 14 odcinku 7 sezonu „Kuchennych rewolucji” (emisja miała miejsce 30 maja tego roku) Magda Gessler zawitała do restauracji Bazylia i Oregano w Poznaniu. Tam celebrytka postanowiła standardowo skosztować dań, jakie oferują swoim klientom właściciele podupadającego lokalu.

Uważne kamery TVN-u uchwyciły jednak coś, czego uchwycić nie powinny. Na jednym z ujęć ukazano zawartość torebki Magdy Gessler i… znajdujące się w niej opakowanie Xanaxu.

Na trop psychotropów w torebce Magdy Gessler wpadł jeden z użytkowników serwisu Wykop.pl, który natychmiast upublicznił swoje odkrycie w Internecie.

Xanax to lek psychotropowy, zawierający Alprazolam – triazolową pochodną benzo-1,4-diazepiny. Alprazolam stosowany jest w leczeniu i zapobieganiu silnym napadom lęku (napady paniki lub lęku fobicznego) oraz w lęku przewlekłym. Lek jest stosowany także w innych zaburzeniach lękowych, m.in. lęku w przebiegu depresji, bezsenności i zespole jelita drażliwego. Wspomagająco stosuje się go w ostrej manii lub psychozie.

Czy widzowie „Kuchennych rewolucji” mogą poczuć się zaniepokojeni stanem zdrowia ich ulubionej restauratorki? Już teraz internauci zaczęli spekulować, czy gwiazda TVN-u wpadła w depresję czy też presja przy tworzeniu „Kuchennych rewolucji” jest tak wielka, że wywołała u niej silne stany lękowe.

Zaniepokojenie o stan zdrowia Magdy Gessler wzbudzić może sama specyfika Xanaxu – można go bowiem stosować wyłącznie w leczeniu silnych nerwic. Nawet w dawkach medycznych lek może przy długotrwałym stosowaniu wywołać u niektórych osób zmiany w mózgu. Należy przy tym dodać, że wśród możliwych działań niepożądanych wymienia się m.in.: zmęczenie, zawroty głowy, niewyraźną mowę, ataksję, zaburzenia pamięci, wzmożoną pobudliwość i nerwowość. Ponadto Xanax jest lekiem silnie uzależniającym – nie powinno się go stosować dłużej niż przez 2 tygodnie. Uzależnienie rozwija się bardzo szybko, nawet po miesiącu stosowania leku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł