Idol 2

Powrót zwycięzcy „Idola”. Nowa płyta Krzysztofa Zalewskiego

Krzysztof Zalewski | fot. Luka Lukasiak, East News

12 listopada ukaże się album „Zelig” Krzysztofa Zalewskiego. Będzie to pierwsza od dziewięciu lat płyta zwycięzcy drugiej edycji „Idola”.

Krzysztof Zalewski | fot. Luka Lukasiak, East News
Krzysztof Zalewski | fot. Luka Lukasiak, East News

Płyta „Zelig” ukaże się 12 listopada po dziewięciu latach od debiutu („Pistolet”). Krzysztof wygrał „Idola” w 2003 roku, zaraz potem wydał płytę i… „zniknął”.

Tak naprawdę przez cały czas był obecny na scenie, rozwijał się, szlifował warsztat. Grał m. in. w zespole Katarzyny Nosowskiej oraz Hey, współtworzy Muchy i Japoto, gra z Moniką Brodką, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu „Jeż Jerzy”.

„Zelig” zawiera 10 piosenek, które są swego rodzaju pamiętnikiem z ostatniej dekady. Mimo iż materiał oscyluje wokół muzyki rockowej, to przez wzgląd na skrajnie różne inspiracje i otwarte głowy twórców wymyka się szufladom.

Tytuł zaczerpnięty został z filmu „Zelig” Woddy’ego Allena, gdzie Leonard Zelig (Allen) jest „człowiekiem-kameleonem”, ma paranormalne zdolności adaptacyjne. Zelig, w zależności od osoby, w której towarzystwie przebywa, potrafi dostosować do niej swój wygląd i osobowość.

Okładkę płyty natomiast stworzył Roslaw Szaybo, autor wielu legendarnych okładek płyt polskich i światowych wykonawców, m.in. Judas Priest („British Steel”), Simon & Garfunkel czy Krzysztofa Komedy („Astigmatic”).

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł