Bitwa o dom 2

Druga edycja „Bitwy o dom” przegrywa z konkurencją

Logo programu Bitwa o dom

Druga edycja „Bitwy o dom”, emitowana w środowe wieczory, po trzech odcinkach castingowych gromadzi średnio 1,26 mln widzów. TVN w czasie nadawania formatu zajmuje dopiero czwarte miejsce w rynku telewizyjnym.

Logo programu Bitwa o dom
Logo programu Bitwa o dom

Program „Bitwa o dom” na antenie TVN pokazywany jest w środy o godz. 21:30, począwszy od 4 września. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że reality show po trzech odcinkach ogląda średnio 1,26 mln osób, przy udziale wynoszącym 9,88 proc. w grupie 4+ i 11,95 proc. w grupie 16-49.

Rok wcześniej w tym paśmie TVN pokazywała filmy fabularne. Stację oglądało wówczas więcej widzów – 1,67 mln osób, przy udziale wynoszącym odpowiednio 12,95 proc. i 12,80 proc.

W czasie nadawania programu „Bitwa o dom” TVN zajmuje dopiero czwartą lokatę w rynku telewizyjnym. Liderem jest Jedynka, emitująca filmy fabularne i mecze Ligi Mistrzów, co daje jej 15,69 proc. udziału. Na drugiej pozycji plasuje się Dwójka (końcówka „Na dobre i na złe”, filmy fabularne; 14,64 proc.), a trzeci jest Polsat („Top Chef”, filmy; 11,02 proc.). Taka sama kolejność stacji jest w grupie komercyjnej.

Pierwsza edycja „Bitwy o dom” nadawana była wiosną w niedziele o godz. 10:55. Średnia oglądalność wyniosła 1,12 mln widzów, przy udziale na poziomie 13,08 proc. w grupie 4+ i 17,42 proc. w grupie 16-49. Po sukcesie formatu stacja postanowiła przenieść emisję do pasma prime-time. Zwiększono z ośmiu do dziesięciu liczbę rodzin biorących udział w programie, a do wygrania jest mieszkanie w Warszawie, a nie – jak to miało miejsce w pierwszym sezonie – w Ożarowie Mazowieckim.

– 12 proc. udziału to nie jest zły wynik, patrząc na konkurencję w tym paśmie. Trzeci odcinek miał już lepszy wynik od drugiego – mówi Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN. Dodaje, że pierwsze trzy odcinki „Bitwy o dom” miały charakter castingowy, a program na dobre zacznie się od czwartego odcinka, gdy ruszy rywalizacja rodzin.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł