Survivor 27: Blood vs Water

Ruszyła emisja „Survivor 27: Blood vs Water”. Za nami 400 odcinków „Survivor”

Logo programu Survivor 27: Blood vs Water

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych wystartowała kolejna edycja „Survivor” – programu bijącego rekordy pod względem ilości zrealizowanych sezonów. Premierowy epizod nowej odsłony popularnego reality show był zarazem czterechsetnym odcinkiem formatu. W najnowszej edycji zobaczymy powracających graczy stających w szranki ze swoimi najbliższymi. Pytanie: co okaże się gęstsze – krew czy woda?

Logo programu Survivor 27: Blood vs Water
Logo programu Survivor 27: Blood vs Water

W „Survivor: Krew kontra woda” udział biorą powracający gracze oraz ich bliscy, podzieleni na dwa rywalizujące ze sobą plemiona – łącznie 20 osób. Widowisko po raz pierwszy rozpoczęło się od dnia „zero” – 10 par zostało porzuconych w dżungli, w samym środku nocy, w oddalonych od siebie miejscach. Gdy uczestnicy wreszcie się odnaleźli – natychmiastowo zostali podzieleni na dwa rywalizujące ze sobą plemiona: powracających graczy (plemię Galang) i ich bliskich (plemię Tadhana).

Bardzo szybko każde z plemion musiało wykluczyć spośród siebie jedną osobę. Ci uczestnicy trafili na Wyspę Odkupienia (twist nie był wykorzystywany w trzech ostatnich sezonach) i wkrótce staną do walki o możliwość powrotu do gry. Gdy na Wyspie znajdzie się trzech graczy, staną oni do pojedynku, w którym osoba, która zajmie ostatnie miejsce, zostanie ostatecznie wyeliminowana z programu. Z kolei osoba, która zajmie pierwsze miejsce w pojedynku, otrzyma możliwość przekazania jednemu z uczestników wskazówki z informacją o miejscu położenia Ukrytego Immunitetu.

Ponadto uczestnicy, którzy znajdą się na Wyspie Odkupienia, będą mogli powrócić do gry za sprawą swoich bliskich – jeśli tylko ci zgodzą się poświęcić i oddać im miejsce w programie, a samemu udać się na Wyspę Odkupienia. Jakby tego było mało, powracający gracze i ich bliscy będą mogli każdorazowo zamieniać się miejscami tuż przed pojedynkami na Wyspie Odkupienia.

Wśród uczestników „Survivor 27: Blood vs Water” znaleźli się:
– Gervase Peterson („Survivor: Borneo”) i Marissa Peterson (siostrzenica)
– Tina Wesson („Survivor 2: The Australian Outback”, „Survivor 8: All-Stars”) i Katie Collins (córka)
– Rupert Boneham („Survivor 7: Pearl Islands”, „Survivor 8: All-Stars”, „Survivor 20: Heroes vs Villains”) i Laura Boneham (żona)
– Aras Baskauskas („Survivor 12: Panama, Exile Island”) i Vytas Baskauskas (brat)
– Candice Cody („Survivor 13: Cook Islands”, „Survivor 20: Heroes vs Villains”) i John Cody (mąż)
– Tyson Apostol („Survivor 18: Tocantins, The Brazilian Highlands”, „Survivor 20: Heroes vs Villains”) i Rachel Foulger (dziewczyna)
– Laura Morett („Survivor 19: Samoa”) i Ciera Eastin (córka)
– Colton Cumbie („Survivor 24: One World”) i Caleb Bankston (narzeczony)
– Kat Edorsson („Survivor 24: One World”) i Hayden Moss (chłopak i zwycięzca „Big Brothera 12”)
– Monica Culpepper („Survivor 24: One World”) i Brad Culpepper (mąż)

Przypomnijmy, że podtytuł kolejnego sezonu „Survivor” nawiązuje do niemieckiego przysłowia: „Blut ist dicker als Wasser”, mającego swój odpowiednik również w anglojęzycznych krajach jako „Blood is thicker than water”. Przysłowie mówi, iż „Krew jest gęstsza niż woda”, co oznacza przekładanie więzi rodzinnych ponad inne relacje, zawarte między niespokrewnionymi osobami.

Widowisko było realizowane w maju i czerwcu tego roku na Filipinach, na wyspie Paulaui.

Wyemitowany wczoraj premierowy odcinek „Survivor 27: Blood vs Water” był 400 odcinkiem „Survivor”. Kolejne epizody można będzie oglądać w każdą środę na antenie CBS. Finał zaplanowano na grudzień.

Poprzedni artykułNastępny artykuł