Mam Talent! 6

„Mam Talent! 6” – odcinek 2: Ukraińcy znów triumfują

Jurorzy programu Mam Talent | fot. mwmedia

W drugim odcinku szóstej edycji „Mam Talent”! serca publiczności i jurorów ponownie podbili Ukraińcy – tym razem był to teatr cieni z Ukrainy: grupa Fireflies.

Jurorzy programu Mam Talent | fot. mwmedia
Jurorzy programu Mam Talent | fot. mwmedia

Tym razem castingi odbyły się w Katowicach. Niezwykłe przedstawienie zaserwowała publiczności grupa Fireflies z Ukrainy. Ich teatr cieni z elementami gimnastyki akrobatycznej zachwycił zarówno widownię, jak i jurorów. Szymon Hołownia już przepowiada im udział w finale. – Tego jeszcze nie było u nas. Pierwszy raz w życiu widziałam taką historię – powiedziała Agnieszka Chylińska. – Fajny był pomysł połączenia trzech światów: realnego, animacji i postaci tworzonych z waszych ciał – zauważył Agustin Egurrola. – To niesamowicie widowiskowe – dodała Małgorzata Foremniak.

Fireflies to kolejni uczestnicy z Ukrainy, którzy podbijają polską edycję „Mam Talent”. W zeszłym tygodniu zachwyciła malująca piaskiem Tetiana Galitsina oraz tańczący na wałkach Volodymyr Omelchenko).

Wielkie emocje wzbudził także występ Pawła Budzińskiego, który wyrecytował nieprzyzwoitą bajkę Aleksandra Fredry o pewnej królewnie. Humorystyczny poemat, zawierający sporo niecenzuralnych słów wywołał salwy śmiechu na widowni i przy stole jurorskim oraz konsternację na twarzy prowadzącego program Szymona Hołowni. – Poszedłeś na taniość i proste chwyty. To było żenujące – skomentował zbulwersowany dziennikarz, po czym przywołał do porządku rozbawionych jurorów: – Porąbało was. Jesteście nienormalni. Agustin Egurrola miał jednak inne zdanie: – Jesteś świetny, masz kapitalną dykcję, doskonale oddałeś klimat tego utworu. Nie wyobrażam sobie tego programu bez ciebie. – Było wybornie, było wykwintnie, wręcz uczta słowa – piała z zachwytu Małgorzata Foremniak. – I love you. Jesteś cudowny – dodała po chwili. Agnieszka Chylińska nazwała Budzińskiego „gorącym kartoflem szóstej edycji”.

Furorę zrobiła również Diana John z Żelaznej. 22-letnia wokalistka zapisała się w pamięci widzów udziałem w trzeciej edycji programu „X Factor”, z którego odpadła tuż przed odcinkami na żywo. O jej odejściu zadecydował Kuba Wojewódzki. Obdarzona nietuzinkową barwą głosu Diana wykonała utwór Beyonce „Flaws and All”. – Ten program jest właśnie dla takich ludzi jak ty – skwitował występ Agustin Egurrola. – Autentyczność jest najważniejsza. Ty to masz, kochana – chwaliła Małgorzata Foremniak.

Wśród wokalistów do programu zakwalifikowała się także Diana Ciecierska. 19-latka z Tarnobrzegu zaśpiewała przebój „Hello” Lionela Richie. – Diana, jak dla mnie, do tej pory to była najlepsza interpretacja – powiedziała Agnieszka Chylińska.

Potrójne „tak” usłyszała również 22-letnia Paula Pilarska ze Szczecina. – Zatańczyłaś rasowy broadway jazz. Tanecznie naprawdę dobrze, technicznie jesteś po prostu żyleta – zachwycił się Egurrola. Foremniak pochwaliła z kolei Paulę za niezwykłe poczucie ciała i kobiecości.

W programie pojawił się także iluzjonista Tomek Kabis. Na casting do „Mam Talent” przyszedł już po raz czwarty. 23-letni student pokazał sztuczkę ze znikającym w pudle asystentem. Tym razem przekonał do siebie jurorów. – Jak wszedłeś na tę scenę, pomyślałam sobie: „O matko! Zaraz będzie prawie to samo”. Było coś innego, coś fascynującego. Najlepsze jest to, że się nie poddajesz – przyznała Małgorzata Foremniak.

Do programu zakwalifikował się również tańczący 11-latek, Santiago Gil. Jego breakdance we własnej choreografii zachwycił skład jurorski. – Wiesz, co masz niezwykłego? Ty masz chłopie charyzmę – rozpływała się Foremniak.

Trzy razy „tak” usłyszała też Roksana Kostyra. Jurorzy docenili jej akrobatyczny układ na kole. – Dla mnie najważniejsze są emocje. Krzyczałaś ciałem, ja to zrozumiałam, odebrałam. Dziękuję – powiedziała Małgorzata Foremniak.

Dość kontrowersyjną decyzją może się wydawać dopuszczenie do dalszego etapu Roberta Przybyło. 43-latek z Głuchołaz zatańczył na scenie salsę. Mimo niedociągnięć, jury doceniło serce i pasję tancerza – amatora. – Chrzanić zasady, liczy się radość życia, jestem na „tak” – ogłosiła Małgorzata Foremniak.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł