Fat Killers. Zabójcy tłuszczu

Rusza emisja „Zabójców tłuszczu”

Uczestnicy programu Fat Killers | fot. Polsat

Dziś na antenie telewizji Polsat rusza nowy reality show „Fat Killers. Zabójcy tłuszczu”, który będzie walczył z otyłością u Polaków.

Uczestnicy programu Fat Killers | fot. Polsat
Uczestnicy programu Fat Killers | fot. Polsat

Program „Fat Killers. Zabójcy tłuszczu” dotyka coraz bardziej palącego i aktualnego problemu otyłości. Ponad połowa osób po 20 roku życia krajów Unii Europejskiej ma nadwagę lub zmaga się z otyłością. Sytuacja pogarsza się z roku na rok. Polskie badania przeprowadzone na osobach dorosłych pokazują, że 40,3% mężczyzn i 28,4% kobiet ma nadwagę. Niestety, problem dotyczy także dzieci i młodzieży.

Nowy reality show obnaży całą prawdę o otyłości i pokaże jak z nią walczyć, by schudnąć. Od stycznia bieżącego roku kamery towarzyszą zmaganiom sześciu osób, które postawiły wszystko na jedną kartę i postanowiły zmienić siebie. Dla wielu z nich to często ostatni moment, by wręcz uratować swoje zdrowie i życie.

Producenci zapowiadają, że historie i zmagania, które zobaczą widzowie, są bardzo emocjonujące, niezwykle poruszające, a efekty spektakularne. To ludzie w różnym wieku, pochodzący z różnych środowisk i grup społecznych. Serialowych grubasów łączy jeden wspólny cel: chcą schudnąć. Próbowali różnych diet, wielokrotnie odchudzali się, ale bez powodzenia. Otyłość sprawia, że czują się koszmarnie we własnym ciele. Problem nadwagi zawsze coś im uniemożliwia: zajście w ciążę, znalezienie wymarzonej pracy lub po prostu brak szczęścia w życiu – miłości czy przyjaźni. Mają kłopoty ze zdrowiem i samoakceptacją. Brak im pewności siebie.

Nadwaga każdego z z bohaterów często przekracza kilkadziesiąt kilogramów. W programie zobaczymy jak każdy z nich straci średnio 70 kilogramów. I to wszystko w ciągu 8 miesięcy.

Jednak nie wszyscy bohaterowie są jednakowo zdeterminowani i pozytywnie nastawieni do odchudzania. Obok wojowników, którzy gotowi są na każde wyzwanie, są też tacy, którzy nie wierzą w siebie i w realizcję założeń. Ta drużyna to mieszanka wybuchowa, różnych charakterów i postaw w walce ze zbędnymi kilogramami.

Reality show poprowadzi „specjalista-trener” Konrad Gaca, twórca własnej metody odchudzania, pomysłodawca kampanii prospołecznej „Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie”, prezes Stowarzyszenia Walki z Otyłością oraz jedyny w Polsce specjalista żywieniowy Certified Nutrition Specialist. Współpracować z nim będą specjaliści z dziedziny dietetyki oraz trenerzy fitness.

Oprócz tego, każdemu z uczestników programu zostanie przydzielony lider – ktoś, kto walkę z problemem otyłości ma za sobą. Przez cały czas trwania widowiska będzie on motywował swojego podopiecznego oraz będzie jego przewodnikiem na drodze do nowego, zdrowego życia.

Program „Fat Killers. Zabójcy tłuszczu” będzie emitowany w soboty o godz. 17:45 na antenie Polsatu.

[Media2.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł