Seriale

„Wawa Non Stop” przegrywa z konkurencją

Bohaterowie serialu WAWA non stop | fot. TVN

Serial „Wawa Non Stop” po trzech odcinkach gromadzi tylko milion widzów, a TVN w czasie jego nadawania przegrywa z konkurencją. – Trzy dni to za mało, żeby oceniać wyniki – komentuje Bogdan Czaja, wicedyrektor programowy TVN.

Bohaterowie serialu WAWA non stop | fot. TVN
Bohaterowie serialu WAWA non stop | fot. TVN

Telenowela hybrydowa „Wawa Non Stop” emitowana jest w TVN w dni powszednie o godz. 18:00, począwszy od 2 września. Pokazane dotąd trzy odcinki serialu oglądało średnio 1,05 mln widzów, co przełożyło się na 10,59 proc. udziału w grupie 4+ i 13,18 proc. w grupie 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Najwięcej widzów (1,16 mln) obejrzało pierwszy odcinek produkcji.

Jak wynika z danych telemetrycznych, w analogicznym okresie 2012 roku w paśmie między godz. 18:00 a 19:00 TVN śledziło 1,79 mln widzów, przy udziale wynoszącym odpowiednio 18,70 proc. i 17,71 proc. Stacja emitowała wówczas “Ukrytą prawdę”, która teraz przeniesiona została na godz. 15:00.

W czasie nadawania “Wawy Non Stop” TVN zajmuje czwarte miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem jest Polsat z udziałem na poziomie 18,83 proc., pokazujący wówczas „Pierwszą miłość” oraz „Wydarzenia”. Lepsze wyniki od TVN mają też publiczne kanały: TVP2 („Panorama”, „Sport”, „Pogoda”; 13,67 proc.) oraz TVP1 („Klan”, „Świat się kręci”; 13,22 proc. ).

Lepiej telewizja TVN radzi sobie w grupie komercyjnej, gdzie zajmuje drugą lokatę. Liderem jest Polsat z wynikiem 21,58 proc., a słabo wypadają TVP2 (10,50 proc.) i TVP1 (8,10 proc.).

– 12% czy 14% udziału o tej porze to nie jest szczyt naszych marzeń. Ten serial może mieć większą widownię i będzie ją miał – zapewnia Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN. Zwraca on uwagę, że mamy do czynienia z codziennym serialem, do tego w paśmie, w którym sukces zależy od zbudowania przyzwyczajenia u widzów. – Trzy dni to zdecydowanie za mało, żeby oceniać wyniki – dodaje.

„Wawa Non Stop” opowiada o dziewięciu mieszkańcach pewnego warszawskiego domu, który odziedziczył Maciej, prowadzący komis z rowerami. Serial jest tzw. telenowelą hybrydową. W role poszczególnych bohaterów wcielają się amatorzy wybrani w castingu, ale odtwarzane przez nich postacie mają wiele z nimi wspólnego jeśli chodzi np. o osobowość czy pochodzenie. Akcja toczy się zasadniczo na podstawie napisanego scenariusza, ale odtwórcy ról mają istotny wkład w kształt produkcji, układając np. dialogi.

Produkcja jest autorskim formatem, opartym na pomysłach z programów, które cieszą się popularnością zagranicą, głównie w Niemczech. Za produkcję wykonawczą “Wawy Non Stop” odpowiada firma Constatin Entertainment.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł