Idol

Will.i.am pozostanie jurorem w brytyjskim „The Voice”. Dr. Luke nowym jurorem w amerykańskim „Idolu”?

Dr. Luke | fot. Paul A. Hebert, Getty Images/Flash Press Media

Po tym jak Will.i.am z Black Eyed Peas odmówił dołączeniu do jury w kolejnej edycji „Amerykańskiego Idola”, propozycję wzięcia udziału w show otrzymał ceniony producent, autor tekstów i multiinstrumentalista Dr. Luke.

Dr. Luke | fot. Paul A. Hebert, Getty Images/Flash Press Media
Dr. Luke | fot. Paul A. Hebert, Getty Images/Flash Press Media

Obecnie trwają rozmowy pomiędzy autorami programu a producentem, znanym z tekstów przebojów dla takich wykonawców jak m.in. Kelly Clarkson, Ke$ha, Katy Perry, Avril Lavigne, Pink, Britney Spears i Miley Cyrus.

Magazyn „Us Weekly” podaje, że twórcy „American Idol” sięgnęli po Dr. Luke’a, gdy rozmowy z Will.i.amem z Black Eyed Peas utknęły w martwym punkcie. Znany wokalista i producent Will.i.am zdecydował bowiem ponownie zostać jurorem w brytyjskiej edycji „The Voice”. Tym samym odrzucił ofertę z programu „American Idol”.

Na razie swój udział w kolejnej edycji „Amerykańskiego Idola” oficjalnie potwierdził jedynie wokalista country Keith Urban. Bardzo prawdopodobne jest, że towarzyszyć mu będzie Jennifer Lopez (była już jurorką „American Idol” w 2011 roku).

39-letni Dr. Luke naprawdę nazywa się Łukasz Gottwald. Kariera producenta i muzyka na dobre zaczęła się od występów w roli gitarzysty w zespole występującym w programie telewizyjnym „Saturday Night Live”. Na koncie ma m.in. dwie nominacje do Grammy.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł