Dokumentalne

„Nie stój tak, ja rodzę!” – przygotowanie do roli ojca w BBC Entertainment

Uczestnicy programu Laura i Callum | fot. BBC

W sierpniu kanał BBC Entertainment rozpocznie emisje nowego reality show „Nie stój tak, ja rodzę!”. Jego bohaterami są przyszli ojcowie, którzy podczas programu będą poszerzali swoją wiedzę na temat ciąży oraz porodu.

Uczestnicy programu Laura i Callum | fot. BBC
Uczestnicy programu Laura i Callum | fot. BBC

„Nie stój tak, ja rodzę!” to nowy reality show, ukazujący dziesięć par spodziewających się narodzin pierwszego dziecka. Twórcy formatu skupili się przede wszystkim na młodych ojcach, którzy próbują dowiedzieć się jak najwięcej o ciąży i porodzie.

Wielu młodych ojców ogarnia przerażenie, kiedy ich żona czy ukochana zachodzi w ciążę. Dzięki programowi będą mogli uczestniczyć w każdym z etapów ciąży i porodu, przekonując się, że oczekiwanie na dziecko to wspaniały czas dla obojga rodziców. Położne zajmą się edukacją przyszłych ojców tak, by byli gotowi, kiedy nadejdzie czas porodu. Panowie będą wiedzieli jak liczyć skurcze, jak wyczuć pozycję dziecka, jak pomóc mu przyjść na świat oraz w jaki sposób przeciąć pępowinę.

Przygotowania do tego wielkiego dnia oznaczają nie tylko szkolenia z wiedzy praktycznej. Równolegle trzeba przygotować uroczystość z okazji spodziewanych narodzin (tzw. „pępkowe”), wyposażyć pokój maluszka oraz spakować wyprawkę do szpitala. Przyszli ojcowie na nauczenie się wszystkiego będą mieli osiem tygodni. W tym czasie będą musieli udowodnić swoim partnerkom, położnym, a przede wszystkim sobie, że są gotowi pełnić rolę ojca.

Program „Nie stój tak, ja rodzę!” będzie emitowany na antenie BBC Entertainment we wtorki o godzinie 22:00, począwszy od 27 sierpnia.

[media2.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł