Teleturnieje

Program „Idź na całość” wróci na antenę?

Zygmunt Chajzer w programie Idź na całość | fot. Glinka Agency

Tabloid „Fakt” donosi, że teleturniej „Idź na całość”, który w drugiej połowie lat 90. był jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych w Polsce, niebawem może doczekać się powrotu na ekrany.

Zygmunt Chajzer w programie Idź na całość | fot. Glinka Agency
Zygmunt Chajzer w programie Idź na całość | fot. Glinka Agency

Główną ideą teleturnieju „Idź na całość” było nakłanianie graczy do podejmowania ryzyka zamiany zdobytej już nagrody, na niewiadomą wygraną, kryjącą się za jedną z kolorowych bramek. Czasem wybór był trafny, bowiem zamiast telewizora, można było otrzymać samochód, niekiedy zaś kończył się utratą zdobytych dotychczas nagród na rzecz maskotki przedstawiającej kota w worku, zwanej także Zonkiem. Ta dość prosta formuła bardzo szybko zdobyła popularność wśród polskiej publiczności.

Gospodarzem programu był Zygmunt Chajzer. Jak wynika z jego wypowiedzi dla „Faktu”, bardzo prawdopodobne, że teleturniej wróci na ekrany telewizorów. – Prace nad formatem są już zaawansowane. Myślę, że program poradzi sobie na wizji. Do dziś ludzie zaczepiają mnie, mówiąc, że wychowywali się razem z „Idź na całość”. Sentyment jest bardzo duży – powiedział prezenter.

Teleturniej miałby pojawić się na antenie TV Puls wiosną 2014 roku.

Program „Idź na całość” oparty jest na amerykańskim formacie „Let’s Make a Deal”, który zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w 1963 roku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł