The Voice

Fatalna sprzedaż płyty laureatki „The Voice”

Leanne Mitchell | fot. Stuart Wilson, Getty Images

Zwyciężczyni brytyjskiej edycji telewizyjnego konkursu talentów wokalnych „The Voice” zaliczyła dramatycznie słaby wynik na listach bestsellerów płytowych.

Leanne Mitchell | fot. Stuart Wilson, Getty Images
Leanne Mitchell | fot. Stuart Wilson, Getty Images

Jak donoszą media w Wielkiej Brytanii, debiutancki album piosenkarki Leanne Mitchell, który wygrała pierwszą edycję tamtejszego „The Voice”, w pierwszym tygodniu po premierze rozszedł się w nakładzie zaledwie 895 kopii. Kompromitująco niska sprzedaż płyty zatytułowanej po prostu „Leanne Mitchell” dała albumowi zaledwie 134 pozycję na brytyjskiej liście bestsellerów.

Serwis „Radio Times” zauważa, że tak słaba sprzedaż płyty oznacza, iż album zakupił jeden na 10 tysięcy telewidzów, którzy śledzili pierwszy sezon brytyjskiego „The Voice”.

Komercyjną porażkę „Leanne Mitchell” zwiastował już debiutancki singel zwyciężczyni konkursu. Nowa wersja piosenki Whitney Houston „Run to You” w wykonaniu Leanne Mitchell zajęła zaledwie 45 miejsce na liście przebojów.

Przyczyny tak niskiej sprzedaży próbuje wytłumaczyć raper i producent muzyczny Will.i.am, który był jednym z jurorów „The Voice”. – W tym systemie jest jakaś dziura. Ludzie śpiewają w telewizji, następnie ktoś z nich wygrywa. Później nie mamy pojęcia, co się z nimi dzieje. Nie wiem, czy wytwórnia płytowa im pomaga i angażuje się w ich karierę? – zastanawia się gwiazdor w rozmowie z serwisem Digital Spy. – Nie wydaje mi się, by tym razem zawinił pośpiech. Żyjemy w czasach, gdy wszystko zmienia się co 20 sekund na Twitterze. W jednej chwili coś jest popularne, a po chwili już nikt o tym nie pamięta – argumentuje.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł