Kuchenne rewolucje

„Kuchenne rewolucje” straciły ponad pół miliona widzów

Magda Gessler | fot. newspix

Siódmy sezon „Kuchennych rewolucji” Magdy Gessler w porównaniu z emitowanym rok temu piątym sezonem stracił 580 tys. widzów. Reality show dał stacji TVN drugie miejsce w rynku telewizyjnym. Wpływy z reklam wyniosły 29,5 mln zł.

Magda Gessler | fot. newspix
Magda Gessler | fot. newspix

„Kuchenne rewolucje 7” na antenie TVN było można oglądać w czwartki o godz. 21:30 od 28 lutego do 6 czerwca. Średnia widownia programu wyniosła 2,36 mln osób, co przełożyło się na 17,28 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 20,75 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W analizowanym okresie najwięcej widzów zgromadził finałowy odcinek 7 edycji reality show – oglądało go 2,60 mln osób.

W porównaniu z emitowanym rok wcześniej piątym sezonem, „Kuchenne rewolucje” straciły 580 tys. widzów. Rok temu program Magdy Gessler oglądało 2,94 mln osób, co przełożyło się odpowiednio na 21,90 proc. oraz 26,90 proc. udziału.

TVN w czasie emisji premierowych odcinków „Kuchennych rewolucji” była wiceliderem w rynku telewizyjnym. Pierwsze miejsce zajęła TVP1, emitująca w tym czasie głównie „Sprawę dla reportera”, co przełożyło się na 19,22 proc. udziału. Za TVN uplasowały się Polsat („Przyjaciółki”, „Na krawędzi”, filmy fabularne oraz „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”; 15,42 proc.) oraz TVP2 („Dr House” i „Zabójcze umysły”; 6,70 proc.). Z kolei w grupie komercyjnej TVN była liderem, a drugie miejsce zajął Polsat przed TVP1.

Wpływy z reklam przy emisji „Kuchennych rewolucji 7” wyniosły 29,5 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł