The Voice of Poland 2, The Voice of Poland 3

„The Voice 2” z mniejszą oglądalnością. Możliwa trzecia edycja

Sceneria amerykańskiej wersji programu The Voice | fot. NBC

Drugą edycję „The Voice of Poland” oglądało w Dwójce 2,17 mln widzów, o 100 tys. osób mniej niż pierwszą odsłonę show. Mimo to TVP2 rozważa realizację trzeciego sezonu formatu.

Sceneria amerykańskiej wersji programu The Voice | fot. NBC
Sceneria amerykańskiej wersji programu The Voice | fot. NBC

„The Voice of Poland 2” było można oglądać od 2 marca do 18 maja, w soboty po godz. 20:00. Średnia widownia show wyniosła 2,17 mln osób, co przełożyło się na 14,88 proc. udziału wśród wszystkich widzów i 15,44 proc. w grupie komercyjnej 16-49. – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Dla porównania, emitowaną jesienią 2011 roku pierwszą edycję „The Voice of Poland” śledziło o 100 tys. więcej widzów – 2,27 mln. Jej udział był co prawda wyższy w grupie 4+ (15,69 proc.), ale niższy w grupie komercyjnej (14,85 proc.).

W czasie nadawania „The Voice of Poland 2” TVP2 zajęła trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem w tym czasie była TVN z udziałem na poziomie 15,81 proc., emitująca talent-search show „X Factor 3” oraz filmy fabularne, a wiceliderem – TVP1 („Komisarz Alex”, filmy fabularne; 15,59 proc.). Za Dwójką uplasował się Polsat (filmy, gala KSW; 11,54 proc.). Z kolei w grupie komercyjnej TVP2 uplasowała się na drugiej pozycji, przegrywając tylko z TVN. Trzeci był Polsat, a czwarta – TVP1.

W analizowanym okresie największą popularnością cieszył się castingowy odcinek programu wyemitowany 16 marca o godz. 21:05 – oglądało go 2,94 mln widzów.

Show przyniósł Dwójce wpływy reklamowe wynoszące 12,1 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

Dyrekcja TVP2 zadowolona jest z oglądalności show i jego jakości. – Program stał na wysokim poziomie wokalnym i artystycznym oraz spotkał się z pozytywnym przyjęciem ze strony widzów. Dlatego zastanawiamy się nad produkcją trzeciej edycji show w jesiennej ramówce TVP2. Na ostateczne decyzje jest jednak zdecydowanie za wcześnie – informuje centrum prasowe TVP.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł