X Factor 3

„X Factor 3” – odcinek 13: Maja Hyży wyeliminowana

Maja i Grzegorz Hyży | fot. mwmedia

Półfinał „X Factora 3” za nami. Zgodnie z przewidywaniami w dogrywce o wejście do finału rywalizowało małżeństwo: Maja i Grzegorz Hyży. Z programem pożegnała się Maja.

Maja i Grzegorz Hyży | fot. mwmedia
Maja i Grzegorz Hyży | fot. mwmedia

Przed ścisłym finałem o trzy miejsca rywalizowali już tylko podopieczni Kuby Wojewódzkiego (Klaudia Gawor, Maja Hyży) i Czesława Mozila (Wojtek Ezzat, Grzegorz Hyży). Spekulowano, że w dogrywce może dojść do „małżeńskiej bójki” pomiędzy Mają a Grzegorzem i tak właśnie się stało.

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Klaudia Gawor w przeboju „Lady Marmalade” z filmu „Moulin Rouge”. – Jakaś zmiana w tobie zaszła. W przeciągu tygodnia z dziewczyny, która się czasem niepewnie czuła, przeistoczyłaś się w taka kocicę sceniczną – chwaliła tegoroczną maturzystkę Tatiana Okupnik. – Źle wybrane piosenki ciebie gaszą, ale to był świetnie wybrany utwór. Ta metamorfoza jest niesamowita – Czesław Mozil również był pod wrażeniem. – Tak się robi marmoladę z konkurencji – podsumował Kuba Wojewódzki.

Grzegorz Hyży wykonał utwór „I Need A Dollar” kalifornijskiego wokalisty soulowego Aloe Blacca. – Każda refleksja krytyczna będzie uznawana za tendencyjną, ale nie mam argumentów, żeby mówić źle – podkreślił Kuba Wojewódzki. Juror zaapelował do widzów, żeby nie dopuścili do dogrywki z udziałem małżeństwa Hyżych. Żona Grzegorza, Maja zaśpiewała przebój „Smooth Operator” z repertuaru Sade. – Ten występ utwierdza mnie w tym, że dobrze zrobiłem w zeszłym tygodniu – powiedział Czesław Mozil, który w poprzednim odcinku ocalił Maję kosztem grupy Girls On Fire. Innego zdania była Tatiana Okupnik, która opiekowała się Girls On Fire (i innymi zespołami). – Wyglądasz cudownie, fantastycznie dobrany utwór i wyszło OK, ale uważam, że na tym etapie twój udział powinien się zakończyć – Tatiana uważa, że Maja nie powinna znaleźć się w ścisłym finale. Swojej podopiecznej bronił Kuba Wojewódzki. – Nawet jeśli odstajesz wokalnie, to trafiasz do ludzi – zaznaczył juror, który po raz kolejny podkreślił, że „X Factor” jest programem, w którym chodzi o emocje.

Pierwszą rundę występów zakończył Wojciech Ezzat, który sięgnął po standard „Georgia On My Mind” Raya Charlesa. – Mam na myśli tylko jedno słowo: finał – Kuba Wojewódzki był zachwycony występem podopiecznego Czesława. – Twój występ pokazał, że dalej powinieneś tu być – to zdanie Tatiany, w której wypowiedzi również pojawiły się emocje.

W drugiej turze Klaudia Gawor zaśpiewała „All The Man I Need” Whitney Houston. – Te wysokie dźwięki tną jak żyleta – zachwycała się Tatiana. – Każdy, kto siedzi przed telewizorem, czuje, że to było zaśpiewane specjalnie dla niego – nie miał wątpliwości rozmarzony Czesław. Kuba Wojewódzki wybiegał w przyszłość: – Martwię się, kto tobie napisze piosenki na płytę, bo na pewno płyta będzie.

Grzegorz Hyży zaprezentował mocno swingująco-jazzującą wersję „If You Don’t Know me by Now”, przeboju spopularyzowanego przez Simply Red (w oryginale piosenkę wykonywała grupa Harold Melvin & The Blue Notes). – To była raczej wariacja, ona mi się nie podobała, ale ty sobie dałeś radę znakomicie – docenił Kuba Wojewódzki. – Zaskoczyłeś mnie kompletnie, masz genialny timing – dodała Tatiana, która zaapelowała do widzów, żeby głosowali na Grzegorza. Czesław Mozil w przepełnionej emocjami wypowiedzi zwrócił uwagę na „niemożliwe zmiany” swojego podopiecznego. – To jest talent – zachwycał się juror.

Maja Hyży sięgnęła po przebój „If I Ain’t Got You” Alicii Keys, ale jej występ nie do końca spodobał się Czesławowi. – Wiem, że potrafisz ją [piosenkę] lepiej zaśpiewać na nagraniu, ale nie było to do końca tak udane – ocenił. Innego zdania była z kolei Tatiana, która występy Mai w programie porównała do rollercoastera. – Nie wiem co ty robisz, masz w sobie niesamowitą sprzeczność. Niektóre występy średnie, ale masz wielką siłę przebicia. Nie rozumiem ciebie, lecz rozumiem tych, którzy na ciebie głosują – podsumowała.

Jako ostatni wystąpił Wojtek Ezzat w piosence „Please Don’t Stop The Music” Rihanny w swingującej wersji wykonywanej przez Jamie Culluma. – Masz niesamowity dar, przytulasz głosem, a coś mi się wydaje, że za tydzień przytulisz niezłą sumę – zdaniem Wojewódzkiego Wojtek jest pewniakiem do wygranej w „X Factorze”. – Podczas twojego występu odpłynęłam, poczułam wakacje. Rób nam tak dalej, rób nam dobrze! – zaapelowała Tatiana.

Głosowanie widzów nie było wielkim zaskoczeniem. Do finału przeszli Klaudia Gaword i Wojtek Ezzat. W dogrywce usłyszeliśmy piosenki „Simply The Best” Tiny Turner w wykonaniu Mai i „She Will Be Loved” Maroon 5 w wykonaniu Grzegorza. Kuba i Czesław solidarnie wsparli swoich podopiecznych i ostateczną decyzję podjęła Tatiana, stawiając na podopiecznego Czesława – Grzegorza Hyżego, który dołączył do pozostałej dwójki finalistów.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł