The Amazing Race 22

CBS przeprasza za „The Amazing Race”

Prowadzący Phil Keogha na tle zestrzelonego bombowca B-52 | fot. CBS

W minionym tygodniu liczne kontrowersje wywołała w Stanach Zjednoczonych emisja piątego odcinka „The Amazing Race 22”, realizowanego w Wietnamie. Wszystko przez to, że producenci zestawili w jednym odcinku scenę pokazującą wrak amerykańskiego bombowca zestrzelonego podczas wojny w Wietnamie oraz… propagandową lokalną pieśń ku czci komunizmu. Po tygodniu CBS wystosowała przeprosiny.

Prowadzący Phil Keogha na tle zestrzelonego bombowca B-52 | fot. CBS
Prowadzący Phil Keogha na tle zestrzelonego bombowca B-52 | fot. CBS

W piątym odcinku reality show „The Amazing Race 22” uczestnicy trafili do Wietnamu. To tutaj czekał na nich kolejny zestaw zadań. Jednym z nich było wysłuchanie wietnamskiej pieśni patriotycznej (w treści której można było usłyszeć słowa: „Chwała Wietnamskiej Partii Komunistycznej”), a następnie udanie się pod wrak amerykańskiego bombowca B-52, zestrzelonego podczas wojny w Wietnamie. Tam na uczestników czekała kolejna wskazówka.

Zestawienie tych scen wzburzyło wielu widzów. Zdaniem komentatorów producenci reality show i stacja CBS wykazali brak szacunku wobec poległych Amerykanów i urazili uczucia ich rodzin. Główne zarzuty wystosował w stosunku do CBS kanał telewizyjny FOX. Ponadto The American Legion wystosował list otwarty do stacji CBS, w którym wzywa do bojkotu programu.

We wczorajszym, szóstym odcinku reality show, twórcy „The Amazing Race” wystosowali przeprosiny. Na początku odcinka prowadzący Phil Keoghan odczytał następujące oświadczenie: „Część poprzedniego odcinka programu, filmowanego w Wietnamie, okazała się nietaktowna dla grupy, która jest dla nas bardzo ważna: naszych narodowych weteranów. Chcemy w szczególności przeprosić tych weteranów, którzy służyli w wojnie w Wietnamie, ich rodziny, a także tych wszystkich widzów, którzy poczuli się urażeni wyemitowanym materiałem. Wszyscy mamy głęboki szacunek do mężczyzn i kobiet, którzy walczyli za nasz kraj”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł