Mam Talent! 4, X Factor

Zadebiutowała płyta Kuby Nycza – uczestnika „X Factora” i półfinalisty „Mam Talent”

Kuba Nycz | fot. TVN

9 lutego ukazała się płyta „Ratio” sygnowana nazwiskiem Kuby Nycza, uczestnika pierwszej edycji „X Factora” i zarazem półfinalisty „Mam Talent 4”.

Kuba Nycz | fot. TVN
Kuba Nycz | fot. TVN

Kuba Nycz to pochodzący z Górnego Śląska wokalista, autor tekstów, DJ radiowy. Na swoim koncie ma wydane dwie płyty z nieistniejącym już zespołem O’reggano. W 2011 roku jego występ castingowy w pierwszej edycji programu „X Factor” zobaczyło kilka milionów internautów, a kilka miesięcy później został półfinalistą czwartej odsłony „Mam Talent!”.

Płytę „Ratio” Kuba nagrał razem z Jackiem Dołęgą (O’reggano) i Wojtkiem Nejmanem (Transfuzjon) w oparciu o gitarę akustyczną i charakterystyczne, niebanalne teksty. – Jest blade światło, z dala od hałasu, kilka przemyśleń własnych, ubranych w autorskie teksty i muzykę. Jest spokojnie, ale też od czasu do czasu rytmicznie, nastrojowo, a momentami ironicznie – mówi o materiale Kuba Nycz.

– Największa część utworów powstała w 2012 roku, ale są też takie, które w szufladzie trzymałem już wcześniej. No i wreszcie teraz cała ta dziwna mieszanka ujrzy światło dzienne – dodaje.

Singlem został utwór „Kołysanka dla chłopaków”, którą odtworzono już ponad 750 tysięcy razy. Na płycie znajduje się ona w wersji z pełnym składem. Oprócz gitary akustycznej doszedł bas, gitara elektryczna i „nowa miłość życia” Kuby – keyboard dla dzieci Casio.

W dwóch utworach na płycie zaśpiewała finalistka czwartej edycji „Must be the Music” – Kasia Grzesiek.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł