MasterChef

Premiera reality show „MasterChef” już 2 września

Jurorzy programu MasterChef | fot. TVN

Wielbiciele kulinarnych reality show mogą być zadowoleni. Już od 2 września na antenie TVN będzie można oglądać polską wersję znanego na całym świecie kulinarnego hitu pt. „MasterChef”.

Jurorzy programu MasterChef | fot. TVN
Jurorzy programu MasterChef | fot. TVN

Od 22 do 29 czerwca kandaci z całej polski rywalizowali o możliwość udziału w popularnym na całym świecie kulinarnym show „Masterchef”.

Program po raz pierwszy został wyemitowany w 1990 roku w Wielkiej Brytanii i doczekał się już edycji w ponad 30 krajach. W Stanach Zjednoczonych jego gospodarzem jest słynny Gordon Ramsay. W polskiej wersji postępy początkujących w tej branży uczestników śledzić będą gwiazdy sztuki kulinarnej: Magda Gessler – najbardziej rozpoznawalna restauratorka w Polsce, Anna Starmach – zwyciężczyni konkursu Gotuj o wszystko, a także szef kuchni w jednej z najlepszych polskich restauracji Michel Moran.

– W polskiej wersji „MasterChefa” zobaczymy pasjonatów gotowania. Na castingi do programu zgłosili się najróżniejsi ludzie, których łączy miłość do kuchni. Kandydaci byli świetnie przygotowani, zaprezentowali wyśmienite, niesztampowe potrawy. To są ludzie, którym zależy na tym, aby zdobyć doświadczenie i zostać pierwszym MasterChefem w Polsce – mówi Ewa Leja, producent programu.

– Jak pokazały zagraniczne edycje, udział w programie jest często początkiem ogromnych zmian w życiu uczestników. Wielu z nich zmienia zawód, otwiera własną restaurację i żyje robiąc to, co uwielbia. Mam nadzieję, że po naszym programie będziemy mogli rozkoszować się potrawami przygotowywanymi w miejscach założonych przez uczestników programu „MasterChef” – dodała.

– Takich pasjonatów jest cała masa i my chcemy ich odkryć – powiedziała Magda Gessler. – Atmosfera na castingach była rewelacyjna. Szykuje się naprawdę świetny program! – twierdzą organizatorzy programu.

Wiadomo już, że polską edycję uświetni pojawienie się jurora amerykańskiej i włoskiej edycji programu – Joe’a Bastianicha. Bastianich był gościem na planie jednego z odcinków i oceniał uczestników show.

Zwycięzca polskiej odsłony widowiska otrzyma 100 tys. złotych, kontrakt na wydanie książki kucharskiej i tytuł Mistrza Kuchni.

„MasterChef” będzie emitowany od 2 września, w każdą niedzielę o godz. 20:00.

Sponsorem głównym reality show jest Makro Cash & Car.

Poprzedni artykułNastępny artykuł