Next Top Model, Świat

CBS Reality wchodzi do Polski

Logotypy kanałów CBS Drama, CBS Action i CBS Reality

Niebawem w Polsce zadebiutują tematyczne kanały CBS: CBS Drama, CBS Reality i CBS Action, które zostaną utworzone na bazie kanałów Chello Zone nadawanych na 83 terytoriach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W Polsce zmiany obejmą Zone Reality, Zone Romantica i Club TV.

Logotypy kanałów CBS Drama, CBS Action i CBS Reality
Logotypy kanałów CBS Drama, CBS Action i CBS Reality

Chellomedia i CBS Studios International podpisały umowę, na mocy której na bazie kanałów należących do Chello Zone na 83 terytoriach w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie powstaną kanały pod marką CBS. Umowa jest rozszerzeniem wspólnego przedsięwzięcia, jakim są odnoszące sukcesy kanały pod marką CBS w Wielkiej Brytanii, nadające od listopada 2009.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku kanałów w Wielkiej Brytanii, kanały należące Chello Zone (międzynarodowej spółki należącej do Chellomedia) zmienią nazwy i zawartość programową. W sumie nadawane będą trzy kanały: CBS Drama, CBS Reality i CBS Action.

Zone Reality, kanał obecny w Europie od 1999 roku (początkowo jako Reality TV) jest obecnie oglądany w 81 krajach, w 25 mln gospodarstw domowych. Na wszystkich terytoriach stacja zostanie przekształcona w CBS Reality.

W ramówce znajdzie się wiele formatów typu reality show, chociażby „America’s Next Top Model”. Póki co nie wiadomo, czy kanał wyemituje takie amerykańskie wersji programów „The Amazing Race”, „Survivor” czy „Big Brother”, które znajdują się w ofercie programowej amerykańskiej stacji CBS. Wiadomo, że oferta będzie uzupełniania programami od innych dostawców.

– To kolejna znakomita okazja do stworzenia międzynarodowego biznesu przy wykorzystaniu bogactwa programów CBS i globalnie rozpoznawalnej marki jako wkładu w rosnące biznesowo przedsięwzięcie. Otwiera możliwości dystrybucji naszej ogromnej biblioteki tytułów na nowych rynkach zagranicznych, dostarcza kolejnego sposobu zmonetyzowania naszego contentu i uzupełnia nasze silne dotychczasowe kanały sprzedaży licencji na nadawanie naszych programów na całym świecie – powiedział Armando Nuñez, dyrektor zarządzający CBS Studios International.

CBS otrzyma 30 proc. udziałów w utworzonych kanałach, a wniesie do nich zawartość programową i globalnie rozpoznawalną markę. Za bieżącą działalność stacji odpowiadać będzie Chello Zone, a całością przedsięwzięcia pokieruje nowy, złożony z przedstawicieli CBS i Chello Zone zarząd, wyznaczający strategię i kierunki rozwoju.

Poprzedni artykułNastępny artykuł