Kawaler do wzięcia

Trwa akcja pomocy na rzecz Justyny Kurowskiej

Justyna Kurowska | fot. cb.szczecin.pl

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum organizuje pomoc dla uczestniczki „Kawalera do wzięcia” Justyny Kurowskiej, która cierpi na ataksję rdzeniowo-móżdżkową – chorobę genetyczną w bardzo szybkim tempie wyniszczającą układ nerwowy, powodującą zaburzenia równowagi, niewyraźną mowę, ale również odbierającą umiejętność wykonania najprostszych czynności.

Justyna Kurowska | fot. cb.szczecin.pl
Justyna Kurowska | fot. cb.szczecin.pl

O chorobie Justyny Kurowskiej pisaliśmy ponad dwa lata temu. Obecnie uczestniczka „Kawalera do wzięcia” oczekuje na operację, która będzie miała miejsce w styczniu 2012 roku w Chinach. Operacja dojdzie do skutku dzięki pomocy ludzi, którzy zdecydowali się wesprzeć Justynę w zorganizowanej w ubiegłym roku zbiórce pieniędzy.

Niestety, po powrocie do Polski potrzebna będzie równie droga rehabilitacja, którą bohaterce „Kawalera do wzięcia” trudno będzie opłacić ze 700 zł renty. Aby pomóc, wystarczy zbierać plastikowe nakrętki z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach (typu PET) i wrzucać do specjalnie oznaczonego pojemnika w siedzibie Collegium Balticum przy ulicy Mieszka I 61c w Szczecinie oraz do Wydziałów Zamiejscowych znajdujących się w Stargardzie Szczecińskim, Nowogardzie, Koszalinie i Kołobrzegu.

Wszystkie środki finansowe uzyskane ze zbioru nakrętek zostaną przekazane na rehabilitację Justyny – podopiecznej szczecińskiej fundacji Oliwia.

Zainteresowani pomocą są proszeni o kontakt pod adresem mailowym [email protected] lub telefonicznie pod numerem (91) 483-81-73.

Poprzedni artykułNastępny artykuł