Tak to leciało!

„Tak to leciało!” po 9 sezonach znika z anteny

Program Tak to leciało! znika z anteny Dwójki | fot. TVP2

Telewizyjna Dwójka zdecydowała o zdjęciu z anteny teleturnieju „Tak to leciało!”, który emitowany był w stacji przez dziewięć sezonów.

Program Tak to leciało! znika z anteny Dwójki | fot. TVP2
Program Tak to leciało! znika z anteny Dwójki | fot. TVP2

W związku z kryzysem finansowym TVP2 postanowiła ograniczyć liczbę formatów rozrywkowych. W miejsce „Tak to leciało!” w niedziele prawdopodobnie będzie emitowany teleturniej „Postaw na milion”, który dotąd pokazywano w soboty. Biuro prasowe TVP na razie nie udziela informacji o ramówce jesiennej, odsyłając na konferencję prasową, która odbędzie się w drugiej połowie sierpnia.

W programie „Tak to leciało!”, realizowanym na licencji formatu „Don’t Forget the Lyrics”, zadaniem uczestników było odgadywanie brakujących słów piosenek, których melodię słyszeli. Nagrodę główną stanowiło 100 tys. zł. Gospodarzem show był Maciej Miecznikowski, a za produkcję wykonawczą odpowiadała spółka Mastiff Media Polska.

Dziewiąty sezon „Tak to leciało!”, nadawany wiosną tego roku, śledziło w niedziele o godz. 19:05 średnio 1,67 mln widzów. Udział programu w rynku wyniósł 11,73 proc. w grupie 4+ i 10,76 proc. w grupie 16-49. TVP2 w czasie emisji show przegrała ze wszystkimi głównymi konkurentami.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł