Milion w minutę

„Milion w minutę” wstrzymany. Nie będzie trzeciej edycji?

Logo programu Milion w Minutę

Telewizja TVN nie planuje w jesiennej ramówce pokazać kolejnej edycji teleturnieju „Milion w minutę”, prowadzonego przez Marcina Prokopa. Wiosną program nie miał wysokiej oglądalności, a TVN przegrywał z konkurencją.

Logo programu Milion w Minutę
Logo programu Milion w Minutę

– Nie będzie kontynuacji „Miliona w minutę” jesienią. Do niedzielnego pasma o 18:00 wróci program „Ugotowani” – mówi Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

Druga edycja teleturnieju, emitowana wiosną we wspomnianym paśmie o godz. 18:00, po czterech odcinkach gromadziła średnio 1,8 mln widzów, co dawało stacji 12,1 proc. w grupie 4+ i 14,1 proc. w 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. TVN przegrywała w grupie komercyjnej z Polsatem i TVP1.

Pierwszą edycję show jesienią 2011 roku emitowano w poniedziałki o godz. 21:30. Cały sezon oglądało wtedy ok. 2,4 mln widzów, a udział wynosił odpowiednio 18,41 proc. i 19,13 proc. TVN w grupie 16-49 przegrywała tylko z Polsatem.

W każdym odcinku „Miliona w minutę” na uczestników czekały nietypowe zadania, z którymi musieli sobie poradzić w 60 sekund, by wygrać tytułowy milion złotych. Za produkcję wykonawczą teleturnieju, opartego na formacie „Minute to Win It” firmy Friday TV, odpowiedzialna była firma Rochstar.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł