Big Brother

Kanada doczeka się kolejnej wersji „Big Brothera”. Tym razem opartej na amerykańskich zasadach

Logo kanadyjskiej wersji Big Brothera

Dla fanów amerykańskiej wersji „Big Brothera” szykuje się spora gratka. W przyszłym sezonie telewizyjnym własną wersję show, opartą na zasadach obowiązujących w Stanach Zjednoczonych, wyprodukują Kanadyjczycy.

Logo kanadyjskiej wersji Big Brothera
Logo kanadyjskiej wersji Big Brothera

Przypomnijmy, że w latach 2003-2009 w Kanadzie było można oglądać sześć edycji „Loft Story” („Historia z poddasza”), programu stanowiącego jedną z wariacji „Big Brothera”, w której uczestnicy łączą się w pary i rywalizują o zwycięstwo i nagrodę główną (zazwyczaj jest to własny dom).

Później, w roku 2010, wyemitowano pierwszy sezon pełnoprawnego „Big Brothera”, stanowiącego w Kanadzie siódmą wersję show realizowaną na franczyzie „Wielkiego Brata”. Widowisko było oparte na amerykańskich zasadach, aczkolwiek nieco zmodyfikowanych. Program nie był jednak realizowany dla całej Kanady, a miał wymiar czysto lokalny – było go można oglądać jedynie w Quebec, na prowincji Kanady.

Tymczasem w środę oficjalnie poinformowano, że w Kanadzie powstanie kolejna wariacja „Big Brothera”. Tym razem reality show będzie ściśle oparty na zasadach funkcjonujących w „Wielkim Bracie” w Stanach Zjednoczonych.

Julie Chen jako prowadząca amerykańskiego Big Brother 13 | fot. CBS
Julie Chen jako prowadząca amerykańskiego Big Brother 13 | fot. CBS

Podobnie jak w przypadku wersji amerykańskiej, kanadyjski „Big Brother” będzie emitowany trzy razy w tygodniu. Uczestnicy formatu będą mogli zawierać sojusze i zmawiać się co do nominacji. W każdym tygodniu odbędą się konkurencje o tytuł Głowy Domu i o Veto. Głowa Domu zyska prawo do nominacji dwóch uczestników. O tym, kto opuści program zdecydują wszyscy mieszkańcy w głosowaniu w Pokoju Zwierzeń.

Kanadyjska wersja show zadebiutuje na antenie stacji Slice w sezonie telewizyjnym 2012/2013.

Z kolei już 12 lipca tego roku w amerykańskim kanale CBS wystartuje „Big Brother 14”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł