Dokumentalne

MTV kontynuuje program skierowany do homoseksualnej młodzieży

MTV kontynuuje program It Gets Better | fot. MTV

Po fali samobójstw w Stanach Zjednoczonych, MTV, Dan Savage i Barack Obama dodają otuchy nastoletnim gejom i lesbijkom. Przekaz jest prosty: „Będzie lepiej!”. Niebawem na antenie MTV Polska będzie można zobaczyć dokument, będący kontynuacją głośnego projektu „It Gets Better”.

MTV kontynuuje program It Gets Better | fot. MTV
MTV kontynuuje program It Gets Better | fot. MTV

W 2010 roku seria samobójstw popełnionych przez nastolatków wstrząsnęła USA. Młodzież o orientacji homoseksualnej, nękana w szkole, niejednokrotnie decydowała się na desperacki krok – odebranie sobie życia. To zmotywowało Dana Savage’a (prowadzącego program „O seksie bez tajemnic”) i jego partnera Terry’ego, aby zamieścić w Internecie wiadomość adresowaną do środowiska LGBT. Chcieli uspokoić w ten sposób nastolatków o odmiennej orientacji seksualnej, gdyż nieważne, w jakiej obcujemy rzeczywistości, życie zawsze może być lepsze.

MTV kontynuuje projekt zainspirowany wydarzeniami z 2010 roku. Zrealizowany został dokument, w którym homoseksualni nastolatkowie opowiadają o swoim życiu i problemach związanych z niezrozumieniem ich sytuacji. Akcję wspierają politycy, gwiazdy i organizacje, aby pokazać, że „świat może nie jest idealny, ale jeśli się postaramy, to będzie lepiej”.

Program „Będzie lepiej!” zostanie wyemitowany 22 lipca o godz. 22:30.

[MTV]

Poprzedni artykułNastępny artykuł