Top Model 3

TVN wstrzymuje produkcję trzeciej edycji „Top Model”

Michał Piróg i jury programu Top Model | fot. TVN

Tej jesieni widzowie TVN nie zobaczą kolejnej edycji „Top Model”. Właście pojawiła się oficjalna informacja o zawieszeniu produkcji show. TVN zapewnia, że nowy sezon pojawi się na antenie stacji, ale dopiero za rok.

Michał Piróg i jury programu Top Model | fot. TVN
Michał Piróg i jury programu Top Model | fot. TVN

Choć w maju i czerwcu odbyły się pierwsze castingi do „Top Model 3”, producenci zdążyli już wybrać nową jurorkę – Katarzynę Sokołowską – oraz odbyły się pierwsza nagrania do programu, to reality show nie pojawi się tej jesieni na antenie TVN.

Oficjalną przyczyną zdjęcia formatu z anteny jest wycofanie się głównego sponsora – firmy Procter & Gamble, która była sponsorem „Top Model” przez pierwsze dwie edycje. Spółka promowała w reality show przede wszystkim markę kosmetyków Max Factor. Uczestniczki korzystały z jej produktów, a nagrodą główną w obu edycjach był kontrakt na reklamowanie produktów marki. Ponadto w programie promowany był także szampon Pantene-Pro-V.

Podobno producent kosmetyków dla kobiet przestraszył się wizerunku jurorów – Dawida Wolińskiego i Marcina Tyszki, który został zaprezentowany w programie „Woli i Tysio”. Z powodu wzbudzonych kontrowersji firma zdecydowała odciąć się od „Top Model” i zrezygnować ze sponsorowania show.

– Nie wiem skąd pochodzą te informacje, trudno mi się do nich odnieść – komentuje Małgorzata Mejer, rzecznik prasowa Procter & Gamble. – Dobieramy narzędzia komunikacyjne w zależności od potrzeb naszych marek. W momencie, gdy to było uzasadnione tymi potrzebami, to wykorzystywaliśmy w komunikacji program „Top Model” – dodaje.

– Nic o tym nie słyszałem, by powodem tej decyzji miał być wizerunek jurorów. To raczej efekt nie najlepszej sytuacji na rynku reklamowym. Procter & Gamble jako sponsor główny dawał nam potężne pieniądze – zdradza osoba z TVN. W chwili obecnej TVN poszukuje już nowego sponsora.

Drugim czynnikiem, który miał podobno wpływ na przesunięcie emisji show, było znikome zainteresowanie castingami. Mimo to TVN nie zamierza odwoływać ostatniego z pre-castingów. Odbędzie się on zgodnie z planem 6 lipca w Warszawie. Następnie nagrane zostaną odcinki z udziałem jurorów. Z kolei odcinki z udziałem finalistek, które zamieszkają w Domu Modelek, realizowane będą nie latem, a jesienią. Emisja „Top Model 3” będzie miała miejsce wiosną 2013 roku.

W chwili obecnej stacja TVN pracuje nad zmianami w jesiennej ramówce i wkrótce ogłosi, jaki program wyemituje jesienią zamiast „Top Model”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł