You Can Dance 7

„You Can Dance 7” straciło widzów. Będzie ósma edycja?

Logo programu You Can Dance - Po prostu tańcz!

Siódmą edycję show „You Can Dance – Po prostu tańcz!” oglądało średnio 2,55 mln widzów, czyli mniej niż emitowany rok wcześniej szósty sezon. Program pozostał jednak liderem rynku, a z reklam przyniósł stacji TVN 36 mln zł.

Logo programu You Can Dance - Po prostu tańcz!
Logo programu You Can Dance - Po prostu tańcz!

„You Can Dance 7” nadawano w środy o godz. 21:30. Średni udział TVN w czasie emisji formatu wyniósł 20,66 proc. w grupie 4+ i 21,36 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Dla porównania szóstą edycję talent-search show, emitowaną w tym samym paśmie wiosną 2011 roku, śledziło 2,69 mln widzów, a udział wynosił odpowiednio 21,39 proc. i 23,16 proc.

W paśmie nadawania „You Can Dance 7” telewizja TVN była liderem rynku zarówno w grupie 4+ jak i w grupie 16-49. Na drugim miejscu wśród wszystkich widzów uplasował się emitujący filmy fabularne Polsat (15,27 proc. udziału). Trzecia była TVP1 (filmy fabularne, „TerraNova”, „Na pierwszym planie”; 12,84 proc.), a czwarta – TVP2 („Ja to mam szczęście”, filmy fabularne; 9,77 proc.). W grupie komercyjnej kolejność stacji była taka sama, ale przewaga TVN nad Polsatem był mniejsza.

Wpływy reklamowe z siódmej odsłony „You Can Dance 7” wyniosły 36,1 mln zł, podczas gdy poprzednia edycja przyniosła z reklam 38,8 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

Stacja TVN jest zadowolona z wyników oglądalności „You Can Dance 7” i prawdopodobnie zamówi realizację ósmej odsłony formatu, ale na razie brak wiążącej decyzji w tej sprawie.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł