The Glass House

CBS chce zatrzymać premierę „The Glass House”

Big Brother wytoczy działa przeciwko The Glass House?

Amerykańska CBS nie ustaje w próbach powstrzymania konkurencyjnej stacji ABC przed emisją nowego reality show „The Glass House”. Nawet po tym, gdy ABC przedstawiła zasady programu i tym samym odcięła się od podejrzeń o kopiowanie formatu „Big Brother”, CBS nadal robi wszystko, by powstrzymać realizację projektu.

Big Brother wytoczy działa przeciwko The Glass House?
Big Brother wytoczy działa przeciwko The Glass House?

Produkcja „The Glass House” wzbudziła oburzenie kierownictwa stacji CBS – kanału emitującego od 10 lat program „Big Brother” – już na początku maja. Dział prawny CBS wystosował do ABC pismo ostrzegawcze, w którym poinformował, że „ABC i jej pracownicy będą działali na własne ryzyko, jeśli prace nad programem będą kontynuowane”, a następnie stacja złożyła do Sądu Okręgowego w Los Angeles pozew przeciwko ABC. W treści oskarżenia zarzuca się ABC i jej właścicielom – firmie The Walt Disney Company – pogwałcenie praw autorskich, naruszenie tajemnicy handlowej, nieuczciwą konkurencję, a przede wszystkim jawną kradzież.

Teraz CBS wyciągnęła kolejne działa i… zamierza prosić sąd o wydanie zakazu emisji reality show „The Glass House”.

Kolejne działania CBS doczekały się już oficjalnej odpowiedzi ABC. – CBS próbuje zdusić konkurencję i kreatywność poprzez twierdzenie, że techniki realizacji programów reality show, które zostały opracowane na przestrzeni wielu lat, w wielu programach, przez niezliczoną ilość producentów, są jakimś cudem ekskluzywne i przynależą tylko CBS – czytamy w oświadczeniu.

Tymczasem przygotowania do emisji „The Glass House” trwają. Stacja ABC ogłosiła już listę 14 uczestników.

Premiera show zaplanowana jest na poniedziałek, 18 czerwca.

Poprzedni artykułNastępny artykuł