Big Brother, The Amazing Race 20

Emocjonujący finał „The Amazing Race 20”! Kto wygrał?

Phil Keoghan, prowadzący The Amazing Race | fot. CBS

5 kontynentów, 9 państw, 22 miasta i ponad 36 tysięcy mil! Za nami dwugodzinny finał dwudziestej edycji „The Amazing Race”, w którym nie zabrakło zwrotów akcji! Kolejność drużyn zmieniała się co chwilę, a jedna z par dotarła na linię mety… nie wykonując jednego z zadań! Kto ostatecznie wygrał?

Phil Keoghan, prowadzący The Amazing Race | fot. CBS
Phil Keoghan, prowadzący The Amazing Race | fot. CBS

Zakończyła się 20 edycja amerykańskiego „The Amazing Race”. Wśród 11 par, które wzięły udział w kolejnej podróży wokół ziemskiego globu, znaleźli się m.in. zwyciężczyni 13 edycji amerykańskiego „Big Brothera” Rachel Reilly i jej narzeczony Brendon Villegas , a także małżeństwo clownów, agenci federalni, kontrolerzy graniczni i bliźniacy.

Program był realizowany od 26 listopada do 19 grudnia zeszłego roku. Drużyny rozpoczęły swój wyścig w Bridlewood Estate Winery w Santa Barbara w Kalifornii. Po raz pierwszy w historii widowiska zespoły trafiły do Paragwaju i Azerbejdżanu.

Do finału show awansowały trzy drużyny: kontrolerzy graniczni Art i JJ, małżeństwo Rachel i Dave, a także znani z „Big Brothera” Rachel i Brendon.

Ostatni etap rozegrał się w Honolulu na Hawajach. Kolosalny błąd jednej z par sprawił, że emocje nie skończyły się nawet po przekroczeniu linii mety: Rachel i Dave jako pierwsi ukończyli finałowy etap, ale prowadzący Phil Keoghan nie miał dla nich najlepszych wieści.

– Przybyliście jako pierwsi. Jednak… nie wykonaliście Blokady. Musicie wykonać zadanie, nim będę mógł zameldować was na mecie – usłyszeli Rachel i Dave.

Uczestnicy The Amazing Race 20 | fot. CBS
Uczestnicy The Amazing Race 20 | fot. CBS

Mimo to pechowej drużynie udało się wykonać zadanie na czas i powrócić na linię mety przed przybyciem pozostałych uczestników. Rachel i Dave Brown zostali oficjalnymi zwycięzcami 20 edycji „The Amazing Race” i zdobywcami miliona dolarów. Ponadto para pobiła rekord w historii widowiska, ośmiokrotnie zajmując pierwsze miejsce na poszczególnych etapach.

Na drugim miejscu uplasowali się Art Velez i JJ Carrell, zaś na trzecim – Rachel Reilly i Brendon Villegas.

Jesienią tego roku amerykańska stacja CBS wyemituje „The Amazing Race 21”.

O programie możecie porozmawiać na łamach naszego forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł